Do dwóch wybuchów gazu z butli, w budynkach mieszkalnych, doszło w niedzielę wieczorem i w poniedziałek rano na terenie powiatu zawierciańskiego. Kilka osób trafiło do szpitala.

Do pierwszego wybuchu doszło w niedziele, 2 czerwca w budynku wielorodzinnym, zamieszkałym przez sześć osób, przy ul. Wojska Polskiego w Zawierciu. W wyniku eksplozji obrażeń ciała doznał 51-letni mężczyzna. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Pozostali mieszkańcy samodzielnie opuścili budynek. Do szpitala trafiła także inna osoba, która przebywała w mieszkaniu znajdującym się nad miejscem wybuchu.

Drugi wybuch gazu uszkodził jednorodzinny dom w miejscowości Wólka Starzyńska (gmina Szczekociny). Do eksplozji doszło w poniedziałek, 3 czerwca po godz. 5.00. W tym czasie w budynku znajdowały się dwie starsze osoby. Najbardziej ucierpiała 74-letnia kobieta. Wybuch uszkodził ściany oraz dach budynku.

– Zawierciańscy policjanci ustalają okoliczności i przyczyny wybuchów gazu w Zawierciu i miejscowości Wólka Starzyńska. W obu przypadkach eksplozję spowodował ulatniający się wcześniej gaz. Butle nie zostały uszkodzone. Aktualnie policjanci wraz inspektorem z nadzoru budowlanego i biegłym z zakresu pożarnictwa wykonują szczegółowe oględziny zniszczonych pomieszczeń – mówi nadkom. Andrzej Świeboda, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here