DW790 w Niegowonicach została zamknięta. Na czas prowadzonych prac wprowadzono objazd.

Trwa remont drogi wojewódzkiej nr 790 w Niegowonicach (gmina Łazy). Na czas prowadzonych prac, wyłączony z ruchu został odcinek drogi o długości blisko 1,8 km. Kierowcy muszą liczyć się ze sporymi utrudnieniami.

Remont obejmie wymianę konstrukcyjnych warstw bitumicznych nawierzchni. W ramach zadania przewidziano wykonanie poboczy z destruktu asfaltowego uzyskanego podczas frezowania nawierzchni, lokalnie wymianę krawężników i ścieków przykrawężnikowych wraz z częściowym przełożeniem chodnika.

Ponadto, odtworzone będzie oznakowanie poziome. Istniejące zjazdy do posesji będą dostosowane do wysokości nowej jezdni. Wyregulowane będą włazy studni i kratki ściekowe. Jest to ostatni nie wyremontowany odcinek DW 790 od granicy Dąbrowy Górniczej w kierunku Łaz, Ogrodzieńca i Pilicy.

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach wyznaczył objazdy, które prowadzą przez przez Dąbrowę Górniczą, Chruszczobród (DW796), Ciągowice, Łazy i Rokitno Szlacheckie. Termin zakończenia prac to 31 października. Koszt to prawie 2,9 mln złotych.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here