Katowice rozstrzygnęły przetarg na przygotowanie projektu przedłużenia ulicy Stęślickiego do alei Korfantego. Jest to krok w stronę budowy Drogowej Trasy Średnicowej „Północ”, która miałaby połączyć krajową 79 w Katowicach z 94 w Czeladzi.

Przedłużenie ul. Stęślickiego do al. Korfantego to pierwszy etap ważnej dla całego województwa inwestycji. Ma on zostać zrealizowany do 2020 roku. Kolejny etap prac zakłada dalszą przebudowę ulicy Stęślickiego oraz przebudowę ulicy Konduktorskiej do granicy z Siemianowicami Śląskimi.

Następnie planowana jest dalsza rozbudowa drogi przez Siemianowice Śląskie, aż do Czeladzi. Nowa droga wojewódzka przebiegałaby zatem przez granice trzech miast i łączyła DK 79 z DK 94 w Czeladzi. Wpisuje się ona w ideę metropolitalności, bo dedykowana jest dla mieszkańców zarówno Katowic, jak i miast ościennych.

W tej sprawie podpisany został już list intencyjny przez władze Katowic, Czeladzi, Siemianowic Śląskich wspólnie z zarządem województwa śląskiego i Starostwem Powiatowym w Będzinie. Wkrótce podjęte zostaną kolejne kroki w celu realizacji tej inwestycji.

Skomentuj przez Facebook

7 KOMENTARZE

    • obudź się projekt DTŚ jest dedykowany dla Katowic a nie dla Zagłębia i wbrew pani autor tekstu DTŚ północ nie jest istotna dla całego województwa a DTŚ Wschód nie będzie. Ciekawe skąd będzie finansowane to zadanie czyżby ze środków Metropolii?

  1. DTŚ Północ to marketingowe zagranie Uszoka, w rzeczywistości na całej długości będziemy mieli do czynienia ze zwykłą drogą lokalną – natomiast trzeba przyznać, bardzo potrzebną.

  2. Mam nadzieje, że z odnoga do Milowic. Brakuje północnej obwodnicy Katowic, dzięki ktorej Ci którzy jadą z zachodu aglomeracji do Zagłębia mogliby ominąć korkogenne Katowice.

  3. Zawsze mnie dziwiło to że żadnym władzom miasta nigdy nie zależało żeby zbudować połączenie z Katowicami od południowej granicy Czeladzi.Bezpośrednia droga do Katowic mogła by zbacząco wpłynąć na rozwój miasta i była by prostszym dojazdem niż przez Siemianowice czy Dąbrówkę i Milowice.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here