DrugRead to nowe narzędzie sosnowieckich policjantów do walki z osobami, które będąc pod wpływem działania narkotyków postanawiają prowadzić pojazdy mechaniczne.

DrugRead to profesjonalne urządzenie elektroniczne przeznaczone do analizy wyników paskowych narkotesterów na ślinę. Od kierującego poddanego badaniu pobrana jest ślina przy pomocy narkotestera DrugWipe, po czym umieszcza pobrany materiał w urządzeniu do optometrycznej analizy. Wynik badania jest znany już po ośmiu minutach. Głównym atutem urządzenia jest jego mobilność.

W środę, 7 marca sosnowieccy policjanci ujawnili dwóch kierujących pod wpływem działania narkotyków. Jednym z nich był 31-letni mieszkaniec Sławkowa.

Policja - fot. KMP Sosnowiec
Policja – fot. KMP Sosnowiec

– Policjanci w trakcie patrolu ul. Kombajnistów zauważyli kierującego pojazdem, który nerwowo rozglądał się na boki. Zachowanie to zaniepokoiło policjantów, którzy zatrzymali osobowego Volkswagena do kontroli. Mężczyzna, który prowadził pojazd unikał kontaktu wzrokowego, mówił bardzo szybko i chaotycznie, był bardzo pobudzony a jego źrenice były zwężone i nie reagowały na światło – informują policjanci.

Funkcjonariusze przeprowadzili badanie testerem DrigWipe, który wskazał, że mężczyzna znajdował się pod wpływem amfetaminy i marihuany. W związku z prowadzeniem pojazdu mechanicznego pod wpływem środków odurzających mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Skomentuj przez Facebook

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here