Rozpoczął się drugi etap prac związanych z rewitalizacją bulwarów Czarnej Przemszy w Będzinie, dzięki której mieszkańcy zyskają nową przestrzeń do odpoczynku i rekreacji.

Wkrótce bulwary Czarnej Przemszy, przed Urzędem Miejskim w Będzinie, wzbogacą się o kolejne atrakcje. W pierwszym etapie powstało tu forum miejskie z przestrzenią do biesiadowania i punktami gastronomicznymi, miejsca do wypoczynku – ławki i szezlongi, strefa rekreacyjno-sportowa z przeznaczeniem na siłownię terenową i plac zabaw dla dzieci z trampolinami ziemnymi, ścieżki piesze i rowerowe, pojawi się nowa zieleń i oświetlenie.

– Na bulwarach Czarnej Przemszy pojawił się sprzęt budowlany, co oznacza, że rozpoczął się II etap prac związanych z przebudową tego miejsca. Już za parę miesięcy nasze miasto będzie posiadało zatokę teatralną i dwie widownie plenerowe, nowe kładki piesze nad rzeką, wodne kaskady, przystań wodną i nową toaletę. Koryto rzeki będzie odmulone i oczyszczone, a teren się zazieleni. Plac zabaw zostanie ogrodzony. Spacer nad Przemszą będzie przyjemnością – zapewnia Łukasz Komoniewski, prezydent Będzina.

Drugi etap rewitalizacji bulwarów Czarnej Przemszy - fot. UM Będzin
Drugi etap rewitalizacji bulwarów Czarnej Przemszy – fot. UM Będzin

Kolejny etap będzie obejmował budowę zatoki teatralnej ze sceną i widownią plenerową na skarpie rzeki, przystani wodnej z pomostem pływającym, kładek dla pieszych i parkingu. – Wykonawca będzie miał pięć miesięcy na wykonanie prac. Zakończenie inwestycji planowane jest na ten rok – mówi Kinga Wesołowska-Bodzek, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Będzinie.

 

Skomentuj przez Facebook

4 KOMENTARZE

  1. A w sosnowcu 3 lat budują kilak metrów ścieżki rowerowej z budżetu obywatelskiego… Ale najważniejsze, że będzie stadion. Każdy POwiec musi po sobie zostawić stadion.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here