Policjanci z Katowic, pełniący służbę na ulicach Sosnowca zatrzymali 35-letniego nietrzeźwego mężczyznę, który na swoim koncie miał znacznie więcej przewinień.

Policjanci Oddziałów Prewencji Policji w Katowicach, pełniący służbę na ulicach Sosnowca zatrzymali 35-letniego, nietrzeźwego mężczyznę, który na terenie Katowic doprowadził do kolizji z innym samochodem, i nie zatrzymując się pojechał dalej.

Pokrzywdzony, jadąc tropem sprawcy dojechał za nim do Sosnowca i kiedy drogowy pirat zaparkował swój samochód, zatrzymał się tuż za nim. Poszkodowanemu udało się definitywnie uniemożliwić mu dalszą jazdę zabierają kluczyki. Wtedy 35-latek wysiadł z auta i udał się do pobliskiego baru, gdzie już chwilę później zatrzymali go przybyli na miejsce policjanci.

Okazało się, że samochód, którym odbywał się ten „dziki rajd” pochodzi z kradzieży, nie ma aktualnej polisy OC, a kierujący nie posiada uprawnień, bowiem postanowieniem sądu został ich pozbawiony. Dodatkowo w wydychanym przez niego powietrzu było blisko 2,5 promila alkoholu. Na szczęście nikt z uczestników zdarzeń nie odniósł żadnych obrażeń.

O ostatecznej kwalifikacji prawnej popełnionych czynów i o dalszym losie zatrzymanego zadecyduje teraz prokurator.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here