Na fanów ekstremalnych skoków czeka nie lada gratka – Drem Jump powrócił na sosnowiecką Żyletę. Śmiałkowie mogą oddać skok do 15 września.

Dream Jump to opatentowana technika oddawania skoków z wysokości z wykorzystaniem układu asekuracyjnego składającego się z lin dynamicznych oraz bloczka.

– Dzięki swojej uniwersalności i innowacyjnym rozwiązaniom, nasz układ lin pozwala na oddawanie skoków z dowolnego obiektu. Możliwe jest maksymalne wydłużenie swobodnego spadania, aż do 90 proc. wysokości obiektu, z którego oddawany jest skok – mówią organizatorzy wydarzenia.

Właśnie dzięki tej genialnej w swojej prostocie metodzie oddanie skoku będzie możliwe do 15 września w Sosnowcu. Na dachu Wydziału Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego zamontowana zostanie platforma do skoków.

80-metrowy gmach uczelni stanie się nie tylko centrum pogłębiania swojej wiedzy o naszej pięknej planecie, ale po godzinach przez całe wakacje będzie najpiękniejszą i najwyższą w województwie wieżą do skoków. Opłata za jeden skok wynosi 150 zł.

– Skaczemy z 28. piętra i co warto podkreślić, Żyleta jest jedynym miejsce gdzie skoczek podczas swobodnego spadania, może zobaczyć w lustrzanych szybach Uniwersytetu własne odbicie – dodają organizatorzy.

Dream Jump - fot. mat. pras.
Dream Jump – fot. mat. pras.

Imprezę inaugurująca Dream Jump na Żylecie odbędzie się 8 czerwca. W tym dniu odbędzie się także „Ekstremalna 50-tka”, czyli impreza w ramach 50-lecia Uniwersytetu Śląskiego. Uczestnicy wydarzenia będą mogli dowiedzieć się m.in. jak działa sejsmometr, jak szuka się ropy i gazu czy jak samodzielnie zorganizować podróż z wykorzystaniem nowoczesnych aplikacji,

Ponadto, będzie można także wziąć udział w Geocachingu – grze terenowej, biegu sztafetowym. Oczywiście, będziemy także skakali z Żylety. Nie zabraknie również występów artystów, wipeout oraz wielu innych atrakcji, spośród których każdy znajdzie coś dla siebie. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 10:00.

Skomentuj przez Facebook

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here