Dramatyczny wypadek z udziałem pieszego w Sosnowcu. W poniedziałek, 4 grudnia na wyznaczonym przejściu, samochód osobowy potrącił 88-latka. Mężczyzna zmarł.

Do wypadku doszło około godziny 11:40 na ul. Naftowej w Sosnowcu. Na wyznaczonym przejściu dla pieszych, kierujący samochodem osobowym marki opel potrącił mężczyznę.

– Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem marki opel potrącił, prawidłowo przechodzącego przez wyznaczone przejście, 88-letniego mieszkańca Sosnowca. 20-letni kierowca opla nie udzielił pomocy poszkodowanemu i uciekł z miejsca wypadku. Godzinę później, zjawił się na komendzie i złożył wyjaśnienia. Został zatrzymany. Młody mieszkaniec Katowic był trzeźwy – informuje Mariusz Łabędzki z KMP w Sosnowcu.

Niestety w wyniku obrażeń 88-latek zmarł dzień po wypadku.

fot. Piotr Stelmach/Facebook

Skomentuj przez Facebook

12 KOMENTARZE

 1. Jestem, jak większość ludzi w obecnych czasach, jednocześnie pieszym i kierowcą. Wypadek, który miał miejsce, to tragedia dla rodziny zmarłego, jak również kierowcy. Tego typu wypadków drogowych jest coraz więcej. W dużej mierze jest to wina policji oraz mediów, w których powtarza się, że pieszy na przejściu ma bezwzględne pierwszeństwo, co jest skrzętnie wykorzystywane, a nawet nadużywane przez pieszych. Sam ostatnio przepuszczałem dwie nastolatki, które przechodząc przez jezdnię, zapatrzone były w telefon i pisały sms’a lub krążyły po internecie. Przechodziła też pani, która pchała wózek inwalidzki i namiętnie rozmawiała przez telefon. Nikt z w/w osób nie rozejrzał się przed wejściem na pasy. Stąd odradzam zbyt pochopne wyciąganie wniosków, gdyż jak to zwykle bywa, wina leży po środku.

  • Sugerujesz, że ten 88 letni pan, gwałtownie wtargnął na przejście, bo akurat zajmował się swoim nowoczesnym smartfonem zamiast się rozejrzeć? Psim obowiązkiem każdego kierowcy jest zwolnić przed przejściem dla pieszych i żadnej łaski nie robisz. Kierowcy też prowadzą i rozmawiają przez komórkę jednocześnie, a potem wypadki powodują.

 2. Do glimmer
  Kłania się czytanie ze zrozumieniem… Rozwazny nic nie sugeruje… Rację masz że prze przejściem szczególną uwaga

 3. Psim obowiazkiem pieszego jest wejscie na przejscie upewniszy sie przed tym czy nie jedzie pojazd a nie wchodzić na przejscia jak cielna krowa wymuszajac pierszeństwo i zmuszajac do gwałtownego hamowania samochodu a tak jest bardzo czesto.
  Bo głupia policja i media wbijaja pieszym do głowy że maja pierszeństwo.
  Owszem maja jeżeli sa na przejsciu a nie wymuszajac pierszeństwo a tak jest bo im sie coś wmawia zwłaszcza przez durne media.

  • Owszem, pieszy powinien się rozejrzeć przed wejściem na pasy, ale historia wygląda następująco. Dochodzę do przejścia, widzę, że daleko jedzie samochód, ale oceniam, że spokojnie zdążę przejść, tymczasem kierowca widząc, że zbliżam się do przejścia, dodaje gazu myśląc – zdążę, przecież nie będę hamował by przepuścić jednego pieszego, bo już stawałem na poprzednim przejściu, poprzednim i poprzednim. Tak to właśnie wygląda. Kierującego samochodem obowiązują ograniczenia prędkości na drodze, mnie jako pieszego nie, więc nie wciskaj mi tu kitu, bo większość wypadków to jednak jest wina kierowcy i dlatego policja tak na to uczula. Przed każdym przejściem masz zachować szczególną ostrożność i tyle.
   Gdy pieszy przechodzi przez przejście wtargnie na nie, zatrzyma się albo zwolni kroku i zostanie potrącony, za ten czyn również grozi mu kara (jeżeli przeżyje potrącenie oczywiście), ale nawet w takim wypadku, gdy potrącenie nie było z winy kierującego nie zdejmuje to z niego odpowiedzialności za potrącenie. Przepis z kodeksu karnego jest jasny i czytelny: odpowiada ten kto chociażby nieumyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa i spowodował nieumyślnie wypadek, w którym inna osoba odniosła obrażenia ciała.

 4. Większość potrąceń wynika z nadmiernej prędkości, niedostosowaniu prędkości do panujących warunków i brak należytej uwagi plus rozpraszsnie kierowcy.Takie są fakty.

 5. Mieszkam w okolicy i widzę jak (nie tylko ) rejestracje SM czy SK (najczęściej) skracają sobie dojazd w kierunku giełdy lub od omijając centrum Sosnowca i grzeją Naftową (grubo ponad 50km/h).

 6. No cóż, generalnie w polsce kierowcy to głąby a jak ktoś wjezdza do sosnowca to już w ogole, sosnowiec bryluje w głupocie, kolejny wypadek, kolejny na pasach i tak co dzień. Proponuje pojechać do takiej np Hiszpanii gdzie kierowcy staja przed pasami nawet jak masz do nich jeszcze metr. W polsce panuje głupie przekonanie że kierowca jest panem na drodze, pewnie że jest ale przed pasami ma się zatrzymać jak przed przejazdem kolejowym. Głąb i tyle, za każdy tego typu wypadek na pasach kierowca powinien iśc pierdzieć w pasiaki.

  • Do więzienia? Żeby mu dali ciepły posiłek i wygodne wyrko? Przestań. Powinien stracić prawo jazdy na stałe i jakieś prace społeczne wykonywać.

 7. szkoda człowieka ale piesi wchodzą pod samochody jak obłąkani, cóż z tego że mam pierwszeństwo czy zielone światło skoro z toną żelastwa nie mam szans – ludziska patrzcie czy nie wchodzicie wprost pod koła samochodu!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here