W czwartek, 3 sierpnia na ulicy Idzikowskiego w Dąbrowie Górniczej – Tucznawa doszło do dramatycznego wypadku. W wyniku zdarzenia dwie osoby zostały ranne, jedna ciężko.

Jak informuje policja do zdarzenia doszło około godziny 7:50.

– Na ulicy Idzikowskiego zderzył się motorower simson z motocyklem kawasaki. Najprawdopodobniej jadący motorowerem z Zawiercia próbował skręcić w lewo na posesję, w tym momencie zderzył się z motocyklem – mówi asp. szt. Marcin Salwa z KMP w Dąbrowie Górniczej.

Niestety w wyniku zdarzenia poważnie ucierpiało małżeństwo podróżujące motorowerem. Kobieta trafiła do szpitala w Sosnowcu, z kolei 68-letni mężczyzna do szpitala w Dąbrowie Górniczej. Jak informuje policja stan kobiety jest ciężki. 43-letni mężczyzna podróżujący kawasaki nie odniósł poważniejszych obrażeń.

Ruch w tym miejscu został już przywrócony.

 • eugeniusz badowski

  a co z osobami ktore na rowerach zderzyly sie w poprz.niedz, na pogorii4?

 • Krystian Wątek

  Ja to się tak zastanawiam jak mógł kierujący skuterem skręcać w lewo do posesji jadąc w stronę Zawiercia skoro jego posesja jest po prawej stronie. Błąd w druku czy ratowanie czyjegoś tyłka?

  • eko

   Teee a posesje w kierunku zawiercia są tylko po prawej stronie???

   • Krystian Wątek

    No właśnie więc jak mógł skręcać w lewo?. Jeszcze pewnie nie raz tu ktoś zginie przez tych debili. Ścigają się na drodze publicznej w biały dzień i policja nic z tym nie robi oczywiście w Tucznawie.

 • oko

  Gośc z kawy zapewne orientuje się w zasadach ruchu drigowego na simsonku pewnie nie brak zapewne migaczy ani rąsi pewnie nie wystawił no ale……szkoda ludzi!!!