Po śmierci właścicielki, do sosnowieckiego schroniska trafiło ponad 20 kotów. Niestety, zwierzęta mieszkały w tragicznych warunkach, przez co ich stan zdrowia jest zły.

Mieszkanie zmarłej kobiety, w jednej z dzielnic Sosnowca, było bardzo zanieczyszczone, panował w nim odór. Wolontariusze znaleźli w mieszkaniu ponad 20 kotów, które były w złym stanie.

– Przez wiele lat kobieta musiała gromadzić w mieszkaniu koty, które nie były ani sterylizowane, ani leczone. W całym domu panował okropny smród kociego moczu, który był bardzo ciężki do zniesienia. Co gorsza, mieszkanie było okropnie zagracone – utrudniało to znacznie znalezienie wszystkich kotów – tłumaczą wolontariusze z sosnowieckiego schroniska.

Znalezione zwierzęta nie zostały otoczone odpowiednią opieką. Wszystkie wymagają pilnej opieki weterynaryjnej, są chore – głównie koci katar i świerzb, wychudzone i odwodnione. Niestety, nie wszystkie mają szanse na lepsze życie, jeden z kotów zdechł przed przyjazdem inspektorów.

Obecnie koty przebywają w schronisku dla bezdomnych zwierząt w Sosnowcu, gdzie przechodzą specjalistyczne badania oraz potrzebne zabiegi. Gdy zwierzęta będą w dobrym stanie, zostaną oddane do adopcji. Na nowy dom w sosnowieckim schronisku czeka ponad 100 psów i ponad 20 kotów.

Miłośnicy zwierząt mogą wspomóc szybszy powrót zwierząt do zdrowia poprzez zbiórkę pieniędzy na stronie ratujemy zwierzaki.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here