31 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Teatru. Tego dnia odbywa się ogólnopolska akcja „Dotknij Teatru”. Co z tej okazji przygotował sosnowiecki Teatr Zagłębia?

W piątek, 31 marca, obchodzimy Międzynarodowy Dzień Teatru. Z tej okazji sosnowiecki Teatr Zagłębia przygotował wiele atrakcji dla odwiedzających.

Wieczór rozpocznie się o godz. 19.00 od spektaklu „Kariera Romualda S.” J. Czaplińskiego w reżyserii Piotra Ratajczaka. Spektakl jest teatralnym political-fiction, opowieścią o różnych sposobach uprawiania polityki i jej zmieniających się modelach. Spektakl ten został objęty jubileuszową promocją – bilety można zakupić w cenie 25 zł.

„Kariera Romualda S.” w Teatrze Zagłębia – fot. Maciej Stobierski

O godz. 21.00 rozpoczną się atrakcje dodatkowe – zwiedzanie teatru oraz warsztaty z autoprezentacji i przemówień publicznych. Wraz z aktorem, Michałem Bałagą będzie można zobaczyć wszystkie niedostępne na co dzień dla widzów zakamarki teatru (zaplecze sceny, stanowisko suflera i inspicjenta, aktorskie garderoby, fryzjernię).

Dotknij Teatru Zagłębia – fot. Maciej Stobierski

Natomiast podczas warsztatów z autoprezentacji będzie można spróbować swoich sił jako prezenter, spiker albo zagorzały polityk.

– Zdarza się, że musimy wypowiedzieć się przed gronem słuchaczy, a nie każdy wie, jak się wtedy zachować. Zapraszam wszystkich, którzy chcieliby sprawdzić się w niecodziennej sytuacji i rozwinąć swoje zdolności oratorskie – zachęca Przemysław Kania, aktor Teatru Zagłębia, który poprowadzi zajęcia.

Dotknij Teatru Zagłębia – fot. Maciej Stobierski

Międzynarodowy Dzień Teatru to święto ustanowione z inicjatywy Międzynarodowego Instytutu Teatralnego w 1961 roku dla upamiętnienia otwarcia w Paryżu Teatru Narodów – festiwalu, na którym spotkały się zespoły z obu stron „żelaznej kurtyny”.

Tradycyjnie co roku w Międzynarodowy Dzień Teatru wygłaszane jest orędzie przygotowane przez wybitną osobistość świata teatru oraz od kilku lat w Polsce – akcja „Dotknij Teatru”.

Foto: Maciej Stobierski

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here