Sławków otrzymał 3 mln złotych z funduszy unijnych i budżetu państwa na realizację trzech ważnych inwestycji miejskich. Na co przeznaczone zostaną pieniądze?

Zarząd województwa śląskiego podjął decyzję o przyznaniu dla Sławkowa dotacji na realizację trzech inwestycji.

– Kwota 2,571 mln złotych to środki unijne, a 377,3 tys. złotych pochodzą z budżetu państwa. Warto zauważyć, że na dwadzieścia pięć złożonych wniosków nasz zajął wysokie, bo szóste miejsce. Świadczy to o wysokiej jakości projektów, którą docenili eksperci – mówi Rafał Adamczyk, burmistrz Sławkowa.

Pierwszy z projektów zakłada kapitalny remont na parterze budynku byłego przedszkola na Michałowie, gdzie powstaną dwie sale do ćwiczeń i dwa pomieszczenia przeznaczone na świetlicę i działania społeczno-kulturalne. Całości dopełnią dwie szatnie z pełnym węzłem sanitarnym.

Ponadto, istniejący na parterze taras ma zostać zaadaptowany na salę gimnastyczno-rekreacyjną. W piwnicy znajdzie się siłownia, szatnie i toalety. Wykonane będą też wszystkie niezbędne instalacje, łącznie z systemem monitoringu wizyjnego.

Wartość zadania wynosi 1,852 mln złotych, z czego dofinansowanie to 1,398 ml złotych. Planowany czas realizacji zadania to 2019-2020 rok.

Z kolei dzięki adaptacji pomieszczeń nieużytkowanego segmentu B budynku Zespołu Szkół im. Jana Pawła II powstaną pomieszczenia przeznaczone na potrzeby sal edukacji przedszkolnej i salką rekreacyjną z koniecznym zapleczem socjalnym wraz z wyposażeniem (parter) oraz na potrzeby sal dydaktycznych i szkoleniowych z przeznaczeniem dla Zespołu Szkół im. Jana Pawła II, a także Centrum Integracji Społecznej (I i II piętro).

Wartość tego zadania szacuje się na ponad 2 mln złotych, z czego dofinansowanie pozyskane z Unii Europejskiej oraz budżetu państwa wynosi 860 tys. złotych.

Trzecią inwestycją jest rewitalizacja zabytkowego budynku przy ul. Kozłowskiej 2, który obecnie jest w złym stanie technicznym. Po generalnym remoncie przeznaczony zostanie on na potrzeby działalności organizacji pozarządowych, działających w sferze społecznej.

Koszt tej inwestycji to 912 tys. złotych, z czego dofinansowanie z Unii Europejskiej i budżetu państwa wynosi 690 tys. złotych.

Realizację wszystkich zadań zaplanowano na lata 2019-2020.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here