Jaworzno otrzymało 3 mln złotych dofinansowania na budowę trzeciego odcinka Obwodnicy Północnej Miasta wraz z budową tunelu pieszo-rowerowego.

Jaworzno otrzymało 3 mln złotych dofinansowania na kolejny etap obwodnicy. Dzięki tym środkom powstanie nowa droga – od ronda przy GEOsferze do skrzyżowania na Chropaczówce.

– W ramach projektu powstanie droga o długości 800 m wraz z pełną infrastrukturą, zaopatrzoną w ciąg pieszo-rowerowy o szerokości 3 m oraz obiekt inżynierski zapewniający przejazd rowerzystom i przejście pieszym – wyjaśniają miejscy urzędnicy.

Przypomnijmy, że zadanie to jest realizowane etapowo. Roboty wykonane w ramach otrzymanego dofinansowania zapoczątkują połączenie Obwodnicy Północnej od strony zachodniej Jaworzna z ulicą Grunwaldzką (DK79).

Planowana inwestycja przebiegać w większości przez tereny niezabudowane. – W ciągu projektowanego odcinka obwodnicy zostaną wybudowane dwa zjazdy – na osiedle Sfera oraz do istniejących zabudowań jednorodzinnych. Nowa droga będzie łączyła się z ul. Św. Wojciecha na rondzie w okolicy GEOsfery – wyjaśniają przedstawiciele Urzędu Miasta w Jaworznie.

Po stronie południowej obwodnicy zaprojektowano również drogę dla rowerów. – Tunel znajdzie się pod projektowanym wlotem ronda i umożliwi bezkolizyjny ruch pieszych w obrębie całego skrzyżowania – dodają urzędnicy.

Czy nazwa ronda Edwarda Gierka w Sosnowcu powinna być zmieniona?

View Results

Ładowanie ... Ładowanie ...

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here