Zawiercie otrzymało dofinansowanie w wysokości 2 mln złotych ze środków Funduszu Dróg Samorządowych na dokończenie zachodniej obwodnicy.

Premier Mateusz Morawiecki zatwierdził listy zadań do dofinansowania ze środków Funduszu Dróg Samorządowych w ramach naboru wniosków na 2020 rok. – Dostaliśmy zielone światło i dzięki temu wybudujemy ostatni odcinek zachodniej obwodnicy Zawiercia. Chodzi o około 50 metrów drogi oraz rondo, które połączy nową drogę z drogą wojewódzką nr 796. Będzie to zwieńczenie zachodniej obwodnicy miasta – mówi Łukasz Konarski, prezydent Zawiercia.

To jedna z najważniejszych drogowych inwestycji w powiecie zawierciańskim. Rondo ma powstać w okolicach stacji diagnostycznej przy ulicy Obrońców Poczty Gdańskiej w Zawierciu.

– 5 grudnia ubiegłego roku otrzymaliśmy informacje od wojewody śląskiego, że zadanie znalazło się na liście inwestycji przewidzianych do dofinansowania w 2020 r. Są to środki z Funduszu Dróg Samorządowych. Do tej pory czekaliśmy na ostateczne zatwierdzenie listy przez prezesa Rady Ministrów – dodaje prezydent Zawiercia.

Miasto złożyło wniosek o dofinansowanie w wysokości około 2 milionów złotych. Cała inwestycja może kosztować nawet 5 milionów złotych, ale ostateczny koszt poznamy po rozstrzygnięciu postępowania przetargowego, które obecnie trwa. Roboty budowlane mają być zakończone w tym roku. Powstanie zachodniej obwodnicy miasta pozwoli samochodom ciężarowym omijać zawierciańskie osiedle Marciszów.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here