Około 80 mln zł do 2020 roku wyda Sosnowiec na trzeci etap budowy kanalizacji sanitarnej i deszczowej oraz przebudowę sieci wodociągowej w mieście. Przyznano na ten cel 41,5 mln zł dofinansowania.

Prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński podpisał w siedzibie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie umowę na dofinansowanie trzeciego etapu budowy kanalizacji sanitarnej i deszczowej oraz przebudowę sieci wodociągowej w mieście.

Inwestycja obejmuje 6 kontraktów (3 na roboty budowlane, 1 na dostawy i 2 na usługi), w ramach których wybudowanych zostanie ponad 17 km kanalizacji sanitarnej (5 tłoczni ścieków, w tym 3 wyposażone w zbiorniki retencyjne) oraz około 4 km kanalizacji deszczowej (budowa przepompowni wód deszczowych wraz ze zbiornikiem retencyjnym).

– Ponadto przewidziano budowę zbiornika odparowująco-infiltracyjnego jako odbiornika wód deszczowych i przebudowę przeszło 11 km sieci wodociągowej wraz z przyłączami, a także zakup samochodu do eksploatacji sieci kanalizacyjnej – podkreśla Rafał Łysy, rzecznik prasowy sosnowieckiego magistratu.

Jak przekonują urzędnicy przedsięwzięcie to przyczyni się do poprawy jakości życia mieszkańców. – Inwestycja ta umożliwi podłączenie blisko 2,5 tys. nowych użytkowników sieci kanalizacyjnej i tyle samo dodatkowych osób skorzysta z ulepszonego systemu oczyszczania ścieków – zaznacza Rafał Łysy.

Koszt całego projektu szacowany jest na 80 mln zł. Dofinansowanie NFOŚiGW wynosi 41,5 mln zł. Przedsięwzięcie jest kontynuacją działań inwestycyjnych gminy Sosnowiec i Sosnowieckich Wodociągów w zakresie uporządkowania gospodarki wodno-ściekowej w mieście.

Skomentuj przez Facebook

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here