Sosnowiec otrzymał dofinansowanie z Unii Europejskiej na kolejne remonty infrastruktury drogowej. Dzięki środkom zrealizowanych zostanie kilka inwestycji.

Dofinansowanie z Unii Europejskiej wynosi 3,3 mln zł, natomiast koszt całkowity inwestycji to prawie 4 mln złotych. Za otrzymane środki wykonane zostaną kolejne odcinki ścieżek rowerowych, remonty chodników oraz przebudowa przejścia podziemnego przy ul. Sienkiewicza. Wszystko to w ramach projektu Budowa i rozbudowa małych węzłów przesiadkowych i łączących je ścieżek rowerowych na terenie Sosnowca – etap III.

– Przedmiotem projektu jest uzupełnienie sieci małych węzłów przesiadkowych funkcjonujących na terenie miasta o węzeł przesiadkowy przy ul. Sienkiewicza poprzez przebudowę przejścia podziemnego – informuje prezydent Sosnowca, Arkadiusz Chęciński.

W ramach zadania przewidziano montaż platform dla osób z niepełnosprawnościami, wyposażenie w monitoring miejski celem zapewnienia bezpieczeństwa podróżnym, montaż wiaty rowerowej (na cztery sztuki), montaż wypożyczalni rowerów oraz biletomatu. Ponadto, w ramach projektu zostanie uzupełniona sieć dróg rowerowych poprzez budowę około 1 km nowych ścieżek rowerowych.

W tym przejściu również zostanie zainstalowany system głośników umożliwiający komunikowanie się operatorów miejskiego monitoringu z osobami znajdującymi się w przejściu podziemny. Pojawią się także oznaczenia w języku Braille’a, wskazujące kierunek po wyjściu z przejścia.

W ramach projektu przewidziano także budowę ścieżki rowerowej oraz przebudowę chodnika wzdłuż ul. Kościelnej – od ul. Sienkiewicza do ul. Jagiellońskiej wraz z przebudową istniejącej sygnalizacji świetlnej na ul. Sienkiewicza w celu umożliwienia przejazdu rowerzystom, budowę ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Sienkiewicza na skrzyżowaniu z ul. Kościelną, wykonanie przejazdu pieszo rowerowego przez ul. Kościelną wraz z przebudową istniejącej sygnalizacji świetlnej oraz budowę przejazdu rowerowego przez torowisko tramwajowe na ul. Sienkiewicza.

Nie zapomniano także o pieszych. Z myślą o nich powstanie fragment ścieżki pieszo-rowerowej przy przejściu podziemnym przy ul. Sienkiewicza (od strony „CH Plaza”), wybudowana zostanie ścieżka rowerowa oraz ciągi pieszo-rowerowe wraz z przebudową chodnika przy ul. Piłsudskiego i Sienkiewicza.

Ponadto, przebudowane zostanie przejście dla pieszych przy ul Warszawskiej (skrzyżowanie z Sienkiewicza) na przejście pieszo-rowerowe wraz z sygnalizacją świetlną oraz dobudowany zostanie fragment ścieżki rowerowej wraz z przebudową chodników na ul. Małachowskiego wraz z wykonaniem przejścia dla pieszych, przejazdu rowerowego przez ulicę, a także oznaczenia w języku Braille’a, wskazujące kierunek po wyjściu z przejścia.

Skomentuj przez Facebook

1 KOMENTARZ

  1. Bez pieniędzy unijnych nie byłoby nic i tu widać jak na dłoni cały mechanizm rządzenia tym miastem. Oczywiście że pieniądze unijne trzeba używać ale potencjał nasz jest jednak mizerny co widać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here