Wejście do Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego zostało zamknięte dla pacjentów. Do placówki można się dostać przez specjalne namioty ustawione za główną bramą do budynku.

Sosnowiecki Szpital Miejski wdrożył kolejne działania w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. – W trosce o zdrowie pacjentów oraz personelu, zdecydowaliśmy o umieszczeniu dodatkowych zabezpieczeń w postaci śluz, przez które wchodzi się do szpitala. Są one zlokalizowane w namiotach za główną bramą szpitala. W obecnej chwili jest to jedyne wejście do Izby Przyjęć – tłumaczy Dariusz Skłodowski, prezes szpitala.

W namiotach pacjentom mierzona będzie temperatura. Każdy otrzymuje też krótką ankietę do wypełnienia, która pomoże ocenić stopień ryzyka zarażenia koronawirusem.

– Umiejscowienie śluz w namiotach na zewnątrz i przed Izbą Przyjęć umożliwi nam, w przypadku pojawienia się zarażonego pacjenta, podjęcie działań, które powstrzymają dalsze jego przemieszczanie po terenie placówki. Dzięki temu unikniemy konieczności ogłoszenia obowiązkowej kwarantanny dla wszystkich osób mających z nim jakikolwiek kontakt. Szczególnie, że sama obecność w tym samym pomieszczeniu może już być wystarczającą przyczyną do obowiązkowej 14 dniowej izolacji. Dużym problemem byłaby konieczność wyłączenia z pracy całych obszarów szpitala i części personelu, który w obecnej sytuacji jest już mocno obciążony – wyjaśnia dyrekcja szpitala.

Przypomnijmy, że od 13 marca w sosnowieckim szpitalu wstrzymano wszystkie planowane zabiegi operacyjne oraz porody rodzinne. Wcześniej wprowadzono też zakaz odwiedzin we wszystkich oddziałach szpitalnych na ul. Zegadłowicza 3 oraz Szpitalnej 1.

Obserwujemy bardzo racjonalne i dojrzałe podejście mieszkańców do zagrożenia. Szpital zapewnia też nocną i świąteczną opiekę dla sosnowiczan. W ostatnich godzinach trafiają do nas tylko ci pacjenci, którzy naprawdę potrzebują naszej pomocy – mówi Dariusz Skłodowski.

KORONAWIRUS – raport twojezaglebie.pl

W całym kraju jak dotąd potwierdzono już 111 osób chorych na COVID-19 (12 w województwie śląskim), w tym 3 zgony [stan na 15 marca, na godz. 11.00].

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here