Takich Dni Wojkowic jeszcze nie było! W tym roku na mieszkańców czeka świętowanie w wyjątkowej odsłonie. Atrakcji nie zabraknie.

W tym roku na mieszkańców czeka świętowanie w wyjątkowej odsłonie, połączone z promocją gminy partnerskiej Wojkowic – Łapsze Niżne. Gmina ta znajduje się w malowniczej, otoczonej górskim krajobrazem scenerii, gdzie jedną z najbardziej znanych w Polsce miejscowości jest Niedzica.

Aby zapoznać mieszkańców z folklorem i dorobkiem kulturowym tych okolic, na tegorocznych Dniach Miasta nie zabraknie góralskiego klimatu z mocnym przytupem! Nie zabraknie także gwiazd muzyki folkowej, tańców i biesiadowania. Natomiast, drugi dzień będzie okazją do wspólnego uczczenia 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Tegoroczne Dni Wojkowic odbędą się w dniach 22-23 września w Parku Miejskim. Góralska odsłona święta miasta pod hasłem „Wojkowice po Zbóju – Hej!” będzie miała miejsce 22 września.

Tego dnia, w jednym miejscu zbiorą się energiczne, góralskie kapele, które rozgrzeją i zabiorą publiczność w odmienne kulturowo regiony. W programie, który rozpocznie się o godzinie 16.00 pojawią się takie zespoły jak: Frydmanianie, zespół regionalny z gminy Łapsze Niżne, Future Folk – elektroniczne rytmy w góralskiej muzyce z niesamowitym wokalem Stanisława Karpiela-Bułecki, zespół Krywań – czyli jeden z najbardziej rozpoznawalnych zespołów folkowych w Polsce, twórcy hitu „Szalała, szalała” oraz prekursorzy mody na muzykę inspirowaną folklorem, oraz Baciary – zespół grający stare, dobre góralskie melodie w nowoczesnej aranżacji.

– Z pewnością będzie się działo, a przy takiej ilości folkowych aranżacji dobra zabawa jest gwarantowana! – zapewniają przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Wojkowicach.

Drugiego dnia obchodów Wojkowice włączą się do ogólnonarodowego świętowania odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z okazji 100. rocznicy na mieszkańców czekać będzie Bieg Niepodległości, który o symbolicznej godzinie 11.11 wystartuje spod terenu po byłej muszli koncertowej.

Bieg odbędzie się tylko na terenie parku i będą w nim mogli wziąć udział zarówno dorośli, jak i dzieci. Zawodnicy wystartują w dwóch kategoriach wiekowych: kobiety i mężczyźni w wieku od 16 lat wzwyż, na dystansie 10 km oraz juniorzy poniżej 16 roku życia na dystansie 5 km.

Tego dnia nie zabraknie również innych atrakcji dla dzieci, konkursów i zabaw związanych z obchodami, a na scenie zostanie zaprezentowany specjalny patriotyczny program artystyczny.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here