W tym roku Dni Sosnowca potrwają aż trzy tygodnie. Świętowanie rozpocznie się już w połowie maja od urodzin Jana Kiepury. Punktem kulminacyjnym będą plenerowe koncerty w Parku Sieleckim. Kto wystąpi?

Tegoroczne Dni Sosnowca zapowiadają się niezwykle ciekawie. Urzędnicy postanowili zmienić formułę wydarzenia. – To jedyne w swoim rodzaju wydarzenie, które w tym roku potrwa prawie trzy tygodnie – zapowiada Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Świętowanie rozpocznie się już w połowie maja od urodzin Jana Kiepury. Obchodom święta miasta towarzyszyć będzie wiele imprez – m.in. Intermuza pod przewodnictwem artystycznym Jacka Cygana i Noc Muzeów. Coś dla siebie znajdą również najmłodsi mieszkańcy stolicy Zagłębia Dąbrowskiego. Wszystko za sprawą Tygodnia Dziecka, który ruszy 26 maja, z wielkim finałem 31 maja. – W ubiegłym roku główną atrakcją Tygodnia Dziecka były Smerfy. Tym razem zaskoczymy nie tylko tych najmłodszych, ale także tych, którzy czują się dziećmi i mają w sobie odrobinę szaleństwa. Co to będzie? Niech to pozostanie na razie słodką tajemnicą – powiedział tajemniczo prezydent Chęciński.

DNI SOSNOWCA 2018: KTO WYSTĄPI NA SCENIE?

Kulminacją będą koncerty plenerowe w Parku Sieleckim. Sosnowiec Fun Festival odbędzie się w dniach 1-3 czerwca. Kogo zobaczymy na scenie?

DNI SOSNOWCA 2018: PIĄTEK 1 CZERWCA

W piątek, 1 czerwca, przed sosnowiecką publicznością wystąpi Mrozu, czyli Łukasz Mróz. Jest to kompozytor, autor tekstów i producent. Jego muzyka to niezwykła mieszanka popu, r’n’b, soulu oraz nowych brzmień. Jego debiut przypadł na 2009 rok, kiedy wydał płytę „Miliony monet”. Na swoim koncie ma już 4 płyty, a ostatnia ukazała się na początku 2017 roku. Mrozu był wielokrotnie nominowany i nagradzany. Do tej pory zdobył m.in. dwie statuetki Eska Music Awards.

Tego samego dnia zobaczymy również Annę Wyszkoni, byłą frontmentkę zespołu Łzy. Ta popularna wokalistka jest właścicielką czterech platynowych i trzech złotych płyt. Jej pierwszy solowy album „Pan i Pani” uzyskał status podwójnej platyny, przekraczając nakład 60 tysięcy egzemplarzy. W 2012 roku artystka wydała swój drugi autorski album pt. „Życie jest w porządku”, który już po dwóch miesiącach sprzedaży otrzymał status złotej płyty, a w maju 2015 r. stał się, podobnie jak pierwszy, podwójnie platynowy. W marcu 2017 roku ukazała się płyta „Jestem tu nowa”.

DNI SOSNOWCA 2018: SOBOTA 2 CZERWCA

W sobotę, 2 czerwca, szykuje się wielka impreza w stylu lat 80. i 90. – To coś dla tych, którzy pamiętają teledyski na MTV, wiedzą kim jest Kapitan Tsubasa, życia uczyli się z Bravo, zbierali Tazo, a NBA kojarzy im się z Michaelem Jordanem – uśmiecha się Arkadiusz Chęciński.

Na scenie wystąpią zespoły m.in. znana z takich przebojów, jak „Bailando” czy „Hijo De La Luna” popularna holenderska piosenkarka Loona, a także znany z takich hitów, jak „I Wanna Be With You”, „Celebration” i „Don’t Go Away” zespół Fun Factory, który do Sosnowca przyjedzie w oryginalnym składzie.

W Parku Sieleckim usłyszymy także „You’re a Woman” i „Pretty Young Girl”, które zaśpiewa Bad Boys Blue.

DNI SOSNOWCA 2018: NIEDZIELA 3 CZERWCA

Ostatniego dnia, 3 czerwca, wystąpi legenda polskiego rocku – zespół Perfect, który na pewno rozgrzeje publiczność do czerwoności przy swoich najlepszych przebojach. Będzie „Nie płacz Ewka”, „Chcemy być sobą”, „Ale wkoło jest wesoło”, „Niewiele ci mogę dać” i „Autobiografia”. Będzie się działo!

To jednak nie są wszyscy artyści, których zobaczymy na scenie w trakcie Sosnowiec Fun Festival. – Scena będzie także otwarta na lokalne zespoły, które zostaną wybrane w specjalnie zorganizowanym konkursie. Miejski Dom Kultury „Kazimierz” ogłasza konkurs sosnowieckich i zagłębiowskich artystów i zespołów, którzy chcieliby wystąpić w piątek bądź niedzielę w trakcie Sosnowiec Fun Festival – wyjaśnia Rafał Łysy, rzecznik prasowy sosnowieckiego magistratu.

Skomentuj przez Facebook

14 KOMENTARZE

  1. 3 tygodnie, by obywatele pamiętali w roku wyborów samorządowych jaką to wspaniałą bibę urządziła im władza….

  2. Znów pieniadze w błoto sorryyy ale ania wyszkoni perfekt bajlando i niebiescy chłopcy a raczej dziadki tragedia..za tą sume pieniedzy dlaczego nie zorganizujecie festiwalu z prawdziwego zdarzenia…dajcie mi te pieniądze to pokaze wam jak sie organizuje festiwal na ktorym malo tego ze miasto zarobi to jeszcze miasto pozyska turystów..wystarczy spojzec na Płock

  3. Panie prezydencie Rondo-Chęciński…!
    Spokojnie. Jakby coś poszło nie tak, to w Twoim Zagłębiu kogoś szukają do roboty 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here