Prezydent Sosnowca, Arkadiusz Chęciński opublikował nagranie z monitoringu na którym widać, jak młody mężczyzna dewastuje jedno z przejść podziemnych.

Do zdarzenia doszło w przejściu podziemnym, pod rondem Władysława Bartoszewskiego (ulice Piłsudskiego, Grabowa, Kierocińskiej) na Starym Sosnowcu. Na udostępnionym nagraniu widać, jak młody mężczyzna najpierw się rozgląda, a następnie wyciąga spray i zaczyna malować po ścianie.

Takie zachowanie nie spodobało się włodarzowi miasta, który od razu udostępnił nagranie na swoim profilu społecznościowym.

To nie są prehistoryczne rysunki, a dzieło prymitywnego, pozbawionego kultury człowieka, który niszczy nasze miasto – podkreśla Arkadiusz Chęciński. – Dopisujemy pana do listy „sosnowieckich dzbanów” – dodaje.

Prezydent w swoim wpisie apeluje także o pomoc w ujęciu sprawcy. Osoby posiadające informację na temat mężczyzny widocznego na nagraniu proszone są o kontakt z policją (Komisariat Policji I w Sosnowcu, ul. Piłsudskiego 32), pod numerem tel. 32 269 11 00 lub wysyłając wiadomość na adres: kp1@sosnowiec.ka.policja.gov.pl.

Skomentuj przez Facebook

20 KOMENTARZE

 1. Czy ktoś w ogóle patrzy w ten monitoring? Czy jest jakiś oddział do szybkiego reagowania w SM ? Taki ten Sosnowiec teoretyczny nam się robi…

  • Nikt nie patrzy w ten monitoring. Oni tylko nagrywają i jak coś się stanie to oglądają filmiki. Zatem jak Cię napadną w przejściu podziemnym, to możesz czuć się bezpiecznie, ktoś na pewno kiedyś zobaczy jak Cię zabijają.

 2. Dziwnie się ten Chęciński zachowuje pokazując że jego służby nie działają lub działają źle i jeszcze przedstawia na to dowody. Gdyby złapali to jest się czym chwalić a tak wygląda to żałośnie i czy w mieście nie jest podobnie piękna fasada a reszta?

 3. Niech się komendancik SM weźmie do roboty a nie paraduje przy prezydencie a Straż Miejska to już rozłożona na łopatki przez niego mobbing robi i dlatego nikt nie chce pracować w SM żal tych co zostali że starej kadry

  • Został wprowadzony kuchennymi drzwiami, z Policji musiał odejść bezpowrotnie, tu pasuje idealnie i choć Straż jest już w rozkładzie zarabia ponad 10000 zł. Taki dzisiaj mamy Sosnowiec.

 4. Nie jestem pewien, czy to sztuka, bo niewiele widać, za to pewien jestem, iż nie może być gorsza niż disco-polo i inne śmieci, za które płaci miasto, czyli ja również.

  Poza tym w ogóle się nie dziwię: w tym mieście nuda i nie ma co robić, wieczorem tłumy młodych ludzi mających alternatywę: drogie piwo w pubie, bądź kebaba…

 5. Ale co do kwestii formalnych :
  1.Skąd Chęciński dostał materiał?
  2.Czy miał formalną zgodę na upublicznienie?
  3.Dlaczego się tym nikt nie zainteresował?
  Zaznaczam że jestem za ściganiem tego typu zachowań ale zgodnie z regułami prawa!

 6. Hehe, pomyślcie, jaki ten ziom musi mieć terror!
  Ryj widoczny, kto ma wiedzieć, ten wie.
  Ponad 70 tysięcy razy wyświetlony film.
  Ktoś będzie pierwszy, albo zgłosi się sam, albo go ktoś sprzeda.

 7. […] Jako pierwsze miały miejsce kradzieże pilotów sterujących do mechanizmów wind dla niepełnospra…. Koszt tylko jednego takiego urządzenia, to kwota 1926 zł. Łączne straty powstałe w wyniku działania sprawców oszacowano na prawie 20 tys. zł. Blisko dwa tygodnie później – 23 czerwca – dwóch wandali zniszczyło mechanizm stacji rowerowej w centrum miasta. Zniszczenia spowodowały straty w wysokości blisko 700 zł. […]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here