W nowo powstającym parku w Siewierzu doszło do aktu wandalizmu. Chuligani zniszczyli zamontowane atrakcje.

Trwają intensywne prace przy budowie parku miejskiego w Siewierzu. W ramach inwestycji, pomiędzy ulicą Żwirki i Wigury a szpitalem Chorób Płuc w Siewierzu, powstaje ciąg pieszo-rowerowy i ścieżki piesze wraz z 2 kładkami dla pieszych, nad rowem Jordan, plac zabaw, siłownia zewnętrzna, strefa dydaktyczna wraz z oświetleniem, zielenią i obiektami małej architektury, a także plenerowy ośrodek edukacji ekologicznej.

Pierwsze prace na tym terenie rozpoczęły się już w pierwszej połowie ubiegłego roku, jednak ówczesny wykonawca nie zrealizował zadania i gmina zmuszona była odstąpić od umowy.

Niestety park, który nie jest jeszcze nawet oddany do użytku został zdewastowany. Zniszczenia obejmują przede wszystkim plenerowy ośrodek edukacji ekologicznej, w którym mają odbywać się zajęcia dla dzieci i młodzieży. Powyrywana została roślinność oraz uszkodzono elementy małej architektury.

Trwają poszukiwania sprawców. Za wskazanie osób odpowiedzialnych za zniszczenia przewidziana jest nagroda. Osoby posiadające informacje, które mogą przyczynić się do wyjaśnienia sprawy, proszone są o kontakt z siewierską policją (tel. 32 678 06 12) lub Wydziałem Rozwoju Inwestycji Funduszy i Zamówień Publicznych Urzędu Miasta i Gminy w Siewierzu (tel. 32 64 99 465).

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here