W czwartek, 18 października, o godz. 18.00 kandydaci na prezydenta Sosnowca spotkają się na debacie w Wyższej Szkole Humanitas.

Jeszcze kilka tygodni temu nie było pewności, czy przed wyborami samorządowymi do takiej debaty dojdzie. Apelowali o to głównie radni opozycyjni i doczekali się. Do starcia kandydatów do fotela prezydenta Sosnowca dojdzie w najbliższy czwartek, 18 października, w Wyższej Szkole Humanitas.

Jak zapewniają przedstawiciele uczelni, udział w wydarzeniu potwierdzili wszyscy kandydaci na prezydenta stolicy Zagłębia Dąbrowskiego. W auli Wyższej Szkoły Humanitas spotkamy więc: Grażynę Welon (Prawo i Sprawiedliwość), Barbarę Chrobak (Kukiz’15), Aleksandra Kalańskiego (Sosnowiec Moje Miasto), Karola Winiarskiego (Sosnowiczanie z Karolem Winiarskim), Tomasza Niedzielę (SLD Lewica Razem) i urzędującego prezydenta Arkadiusza Chęcińskiego (Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska). Każdy będzie miał okazję zaprezentowania swoich programów i wizji miasta, a mieszkańcy wyrobić sobie opinię na temat kandydatów.

Debata prezydencka w 2014 roku – fot. Arch. TZ
Debata prezydencka w 2014 roku – fot. Arch. TZkan

Spotkanie będzie miało formę moderowanej dyskusji między kandydatami. Wiadomo, że poza 3-minutową prezentacją swojej wizji miasta kandydaci będą mogli zadać dwa pytania wybranym przez siebie kontrkandydatom. Przewidziano także dwa pytania od widowni. Po jednym pytaniu będą też mogli zadać przedstawiciele sztabów.

Przypomnijmy, że pierwsza tura wyborów samorządowych odbędzie się w niedzielę 21 października, a druga dwa tygodnie później (4 listopada).

Czy weźmie Pani/Pan udział w tegorocznych wyborach samorządowych

  • Tak (79%, 1 651 Votes)
  • Nie (21%, 426 Votes)

Total Voters: 2 077

Ładowanie ... Ładowanie ...

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here