Piotr Gil został nowym prezesem Dąbrowskich Wodociągów. Na stanowisko to powołała go rada nadzorcza spółki. Zastąpi on kierującego Dąbrowskimi Wodociągami przez ostatnie 28 lat Andrzeja Malinowskiego.

Zmiana na stanowisku prezesa Dąbrowskich Wodociągów to konsekwencja zmiany celów strategicznych i organizacyjnych spółki. – Wspólnie z radą nadzorczą przed nowym prezesem stawiamy dwa wyzwania. Pierwszym z nich jest redukcja kosztów funkcjonowania spółki i zwiększenie jej zdolności do generowania przychodów w działalności pozataryfowej, co docelowo powinno się przełożyć na ograniczenie dopłat do ceny wody z budżetu miasta. Drugim z celów jest zmierzenie się z konsekwencjami zmieniającego się klimatu i dostosowanie do nich miejskiego systemu gospodarowania wodami opadowymi – mówi Marcin Bazylak, prezydent Dąbrowy Górniczej, i dodaje, że zmiana strategii wymaga również świeżego spojrzenia na spółkę i wyjścia poza utarte schematy.

Piotr Gil i Andrzej Malinowski – fot. Dąbrowskie Wodociągi
Piotr Gil i Andrzej Malinowski – fot. Dąbrowskie Wodociągi

Nowy prezes zarządu Dąbrowskich Wodociągów ma 40 lat i mieszka w Dąbrowie Górniczej. Jest absolwentem Wydziału Przedsiębiorczości i Zarządzania Wyższej Szkoły Biznesu National Louis University w Nowym Sączu. Od 2004 roku związany z sektorem prywatnym, gdzie pełni funkcje m.in. dyrektora finansowego oraz członka zarządu w spółkach kapitałowych i zdobywa doświadczenie w zarządzaniu podmiotami gospodarczymi.

– Jestem zwolennikiem ewolucji, a nie rewolucji. Dąbrowskie Wodociągi są spółką dobrze zarządzaną, ale jest wiele obszarów, zwłaszcza po stronie kosztów funkcjonowania, którym warto poświęcić więcej uwagi – mówi Piotr Gil i zaznacza, że siłą każdego przedsiębiorstwa są ludzie. – Jestem przekonany, że wspólnie z pracownikami Dąbrowskich Wodociągów stworzymy zgrany zespół, który będzie w stanie stawić czoła wszystkim wyzwaniom stawianym przed spółką – dodaje.

Piotr Gil zastąpił Andrzeja Malinowskiego, który Dąbrowskimi Wodociągami, a wcześniej Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji w Dąbrowie Górniczej, kierował od 1992 roku.

Przypomnijmy, że na początku roku do podobnej zmiany doszło w sąsiednim mieście. Po 18 latach zarządzania Sosnowieckimi Wodociągami prezes Magdalena Pochwalska przekazała kierowanie spółką w ręce Pawła Kopczyńskiego.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Zmiana na stanowisku prezesa Sosnowieckich Wodociągów

Skomentuj przez Facebook

6 KOMENTARZE

  1. W Sosnowcu wprowadzono partyjnego kolegę a w Dąbrowie też musi być jakaś argumentacja i nie jest nią oczywiście prowincjonalna uczelnia z niepolską nazwą jako główny argument zmiany.

  2. Cięcię w organizacjach zarządzających infrastrukturą krytyczną może się zakończyć katastrofą.
    Mam nadzięję, że nie będzie cięcia kosztów na ślepo….

  3. Cześć panowie, mam na imie Karolina 25 lat. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowane osoby zapraszam do kontaktu. Więcej moich zdjęć można zobaczyć na moim profilu : http://milepanie.pl/kar89

  4. Co fakt to fakt A. CH. jest w radzie nadzorczej wodociągów. Widać że mistrz destrukcji zaczął działać, swoją drogą dlaczego tam ma być lepiej jak w Sosnowcu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here