52 reprezentantów WFMC Polska wzięło udział pod koniec października w Otwartych Mistrzostwach Świata Kickboxingu w Nordhorn (Niemcy). Dąbrowscy zawodnicy z klubu bokserskiego „SuperKick”, trenujący pod okiem Cezarego Podrazy po raz kolejny potwierdzili wysoką formę.

W trakcie mistrzostw na 6 matach i 3 ringach w bezpośrednich walkach zmierzyło się dwa tysiące startujących z 45 krajów. Znakomite wyniki uzyskane przez polskich zawodników potwierdziły bardzo dobre przygotowanie. Na tle wyśmienitych ekip z innych państw Polska pobiła rekord z poprzedniego roku nie tylko jeśli chodzi o ilość startujących, ale przede wszystkim zdobytych medali, których w sumie wywalczyli 68. Po złoto Polacy sięgnęli 30 razy (pasy mistrzowskie), do kraju przywieźli także 17 srebrnych medali i 21 brązowych.

Dąbrowscy zawodnicy startowali w każdej formule dostępnej na mistrzostwach – poczynając od rywalizacji dzieci, a kończąc na seniorach. Start sportowców z Dąbrowy zakończył się sukcesem. Do kraju wrócili z zasłużonymi medalami.

Bartek Nawrocki, trzykrotne mistrzostwo świata (Point fighting, light contact,Kick light). Mistrzostwo Świata dla Gabrysia Fordymackiego (light contact), srebrny medal (Kick light), brązowy medal (point fighting), i dwukrotne wicemistrzostwo świata (Light contact, Point fighting) dla Eryka Skrzypka oraz brązowy medal (Point fighting) dla Grzegorza Szklarczyka.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here