Od środy, 13 czerwca dąbrowscy seniorzy mogą dojechać do lekarza i urzędu busem, który miasto uruchomiło specjalnie dla nich.

W czasie trwających obecnie Dąbrowskich Dni Seniora miasto uruchomiło specjalny bus, który będzie służył mieszkańcom, którzy ukończyli 60. rok życia. Dąbrowscy seniorzy będą mogli dojechać nim do lekarza i urzędu.

Aby skorzystać z transportu wystarczy taką potrzebę zgłosić z jednodniowym wyprzedzeniem. Pojazd będzie kursować w dni robocze w godz. od 7.00 do 20.00. Zgłoszenia telefoniczne będą przyjmowane w godz. od 7.30 do 11.00. pod numerem 32 264-20-33 wew. 302.

– Posiadacze karty seniora za transport w jedną stronę zapłacą 5 zł. Bez karty będzie to wydatek 7 zł. To w przypadku przejazdów po Dąbrowie Górniczej. W sytuacji, gdy mieszkańcy będą potrzebowali dojechać do lekarza w ościennych miastach. Koszty będą uzależnione od odległości i dopłata będzie wzrastała o 1 złotówkę od kilometra – informuje Bartosz Matylewicz, rzecznik Urzędu Miasta w Dąbrowie Górniczej.

Prawo do korzystania z „Dąbrowskiego Busa” będą mieli wszyscy mieszkańcy, którzy ukończyli 60. rok życia. Seniorów będzie woził pojazd dziewięcioosobowy, dostosowany do przewozu osób niepełnosprawnych, więc także dla osób na wózkach inwalidzkich. Przewoźnikiem świadczącym usługę na zlecenie Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej będzie PKM Sosnowiec.

Szczegóły w regulaminie przewozu seniorów znajdziecie TUTAJ.

Skomentuj przez Facebook

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here