W poniedziałek, 13 października rozpocząć się ma budowa nowoczesnych przejść pod torami, które prowadzić będą na perony w Ząbkowicach. Na pasażerów czekają utrudnienia.

Prace miały rozpocząć się w maju, przesunęły się jednak w czasie. PKP PLK zdecydowało o rozbiórce kładki nad torami w Dąbrowie Górniczej Ząbkowicach. Zamiast tego wkrótce w miejscu tym powstanie tunel czyli bezpieczne i nowoczesne przejście pod torami prowadzące na perony.

Przejście ma posiadać specjalny podjazd, który umożliwi swobodne poruszanie się osobom niepełnosprawnym, które do tej pory musiały korzystać z pomocy pracownika dworca.

Ponadto w bliskiej okolicy stacji pojawić się mają parkingi oraz bezpieczne przejścia dla pieszych i rowerzystów. Na rozwiązaniu tym zyskają przede wszystkim mieszkańcy miasta, którzy w łatwy sposób będą mogli przesiąść się z pociągu w inny środek transportu.

Zanim to jednak nastąpi, na mieszkańców i podróżnych czekają spore utrudnienia. W związku z planowanymi robotami na stacji Dąbrowa Górnicza Ząbkowice nie będzie możliwości obsługi osób niepełnosprawnych. Ponadto, podróżujący będą musieli być uważni podczas przechodzenia na poszczególne perony. Na czas prowadzonych prac wyznaczone będą odpowiednie drogi dojścia.

Pasażerowie muszą także pamiętać, że na czas remontu zostanie usunięty biletomat. Bilety zakupić będzie można jedynie u obsługi pociągu lub przez internet.

Odnowiony peron ma stać się częścią nowoczesnych węzłów komunikacyjnych. Planowane inwestycje umożliwią stworzenie w przyszłości centrów przesiadkowych przy dworcach kolejowych.

Czy w miastach Zagłębia Dąbrowskiego jest wystarczająca ilość ścieżek rowerowych?

View Results

Ładowanie ... Ładowanie ...
 • Pingback: Rusza budowa nowoczesnych przejść pod torami. Będą utrudnienia |()

 • mo-do

  Oczywiście monitoring tam będzie.

 • Krzysztof Kuc

  Po co gorolom cokolwiek robić…żyła a loć to wieśniackie ścierwo….oni się dobrze czują w brudzie i syfie….

  • Szpital Psychiatryczny

   Przepraszamy za tego pana już ma zakaz korzystania z komputera