Ostatni w tym roku koncert z serii Kameralne Czwartki odbędzie się 14 grudnia. W sali kameralnej Pałacu Kultury Zagłębia usłyszymy piękne dźwięki skrzypiec, altówki i wiolonczeli. Za smyczkami staną cztery, utalentowane kobiety, czyli Crystal String Quartet.

Crystal String Quartet tworzą studentki i absolwentki Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach – Jadwiga Bryja, Gabriela Baran, Monika Szczepaniak i Joanna Zub.

Ich repertuar to wielobarwny zbiór kompozycji, począwszy od muzyki klasyków, przez głębokie brzmienia romantyków, a kończąc na odważnych dziełach kompozytorów współczesnych.

Wśród najcenniejszych doświadczeń estradowych kwartetu można wymienić koncerty m.in. w studio koncertowym Polskiego Radia w Katowicach, Chorzowskim Centrum Kultury, Muzeum w Tarnowskich Górach, a także udział w licznych festiwalach takich jak Student Art Festiwal, Szopienicki Sierpień Muzyczny i Festiwal Fide et amor.

W czasie dąbrowskiego koncertu kwartet zaprezentuje program „Z Mozartem do tanga”, czyli najpiękniejsze utwory klasyki z ognistymi i pasjonującymi tangami w finale.
Koncert w PKZ rozpocznie się o godzinie 18:30. Bilety w cenie 10 zł.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here