Czterech policjantów z drogówki w Będzinie usłyszało zarzuty przyjmowania łapówek. Według prokuratury sprzedawali oni informacje o zdarzeniach drogowych.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, funkcjonariusze z drogówki w Będzinie, przekazywali informacje o zdarzeniach drogowych z udziałem samochodów ciężarowych wymagających interwencji holownika, właścicielowi jednej z firm świadczącej tego rodzaju usługi.

– W toku śledztwa ustalono, że funkcjonariusze, w związku z wykonywaniem czynności służbowych, wbrew ustalonemu trybowi postępowania, obligującemu do korzystania z usług podmiotu wyłonionego w drodze przetargu, przekazywali informacje o zdarzeniach drogowych z udziałem samochodów ciężarowych wymagających interwencji holownika właścicielowi firmy świadczącej tego rodzaju usługi, umożliwiając mu wykonywanie odpłatnej usługi holowania – informuje Joanna Smorczewska, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gliwicach.

Sprawa wyszła na jaw po interwencji Biura Spraw Wewnętrznych Policji. Czterem funkcjonariuszom przedstawiono już zarzuty przyjęcia korzyści majątkowych w różnej wysokości oraz niedopełnienie obowiązków służbowych. Trzech z nich zostało tymczasowo aresztowanych. Wobec jednego zastosowano wolnościowe środki zapobiegawcze

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here