W sobotę, 30 września ruszają czeladzkie Senioralia. Cykl imprez rozpocznie się od spaceru nordic walking. Nie zabraknie jednak wielu innych ciekawych wydarzeń.

Senioralia jednak się odbędą! W obliczu poprawiającej się jakości wody w mieście, a także licznych apeli seniorów, którzy do swojego święta przygotowywali się od wielu miesięcy burmistrz Zbigniew Szaleniec podjął decyzję, że tegoroczne Senioralia jednak odbędą się zgodnie z planem.

Tegoroczne wydarzenie rozpocznie się w sobotę. Ten dzień wypełniony będzie wydarzeniami edukacyjnymi, prozdrowotnymi, sportowymi i kulturalnymi dla starszych mieszkańców, tak aby każdy mieszkaniec znalazł coś dla siebie.

Impreza rozpocznie się od VI Ogólnopolskiego Marszu Seniora „Aktywnie na Starość”. Uczestnicy przejdą ulicami miasta, aż do rynku, gdzie o 11:40 nastąpi uroczysta inauguracja, podczas której seniorom przekazane zostaną klucze do miasta.

Na seniorów czekać będą występy artystyczne, rozstrzygnięcie konkursu na Najpiękniejszą Parasolkę, wręczenie nagród za udział w programie „ Aktywni w czeladzi 60+”, losowanie tymczasowych burmistrzów miasta, a dla lubiących historię i zabytki – przejazd pociągiem po Czeladzi.

Oprócz artystycznych występów, warsztatów, będzie można wykonać bezpłatne badania w: KardioBusie, DermoBusie, SłuchoBusie, w kierunku zaćmy oraz wysłuchać bezpłatnych porad przygotowanych przez partnerów akcji. Nie zabraknie również KopertoBusa – mobilnego punktu z Kopertą Życia oraz Paszportem do Zdrowia Seniora.

Ponadto, dla posiadaczy „Karty Czeladzki Senior 60+” restauracja Cafe Desa przygotowała kawę/herbatę za złotówkę oraz pyszny żurek. Czeladzcy seniorzy na rynku będą mogli także skorzystać z wielu stoisk wystawowych.

Na zakończenie pierwszego dnia Czeladzkich „Senioraliów” 2017, o godz.16:00, podjęta będzie próba bicia Rekordu Polski w kategorii: najwięcej gitarzystów z balonem zgromadzonych w jednym miejscu.

To jednak nie koniec atrakcji, jakie przygotowano dla seniorów. Dzień później, 1 października na rynku w Czeladzi odbędzie się gra terenowa pt. Graj-Zwiedzaj-Wygrywaj.

– Organizowana gra, to świetna zabawa, która zabierze seniorów w tajemnicze zakątki Czeladzi. To niepowtarzalna okazja na poznanie niezwykłych historii, miejsc, obok których na co dzień przechodzimy obojętnie – mówią przedstawiciele czeladzkiego magistratu.

Następnie, we wtorek w Kopalni Kultury dla czeladzkich seniorów przygotowano wiele atrakcji sportowych, m.in. zumba dla seniorów, spotkania z dietetykiem, wizażystą oraz spotkanie z rehabilitantem, a także wykonywanie plakatów, konkurs z nagrodami.

Ostatniego dnia, 4 października w Domu Pomocy Społecznej „Senior” odbędą się cygańskie rytmy z Zespołem Tradem Roma, występ Zespołu Mr. Magister, zabawa taneczna przy ognisku, konkursy pełne niespodzianek, a także oddanie burmistrzowi klucza do bram miasta.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here