W środowym sparingu Zagłębie Sosnowiec zremisowało na Stadionie Ludowym z Cracovią 2:2. Po meczu kontraktem z sosnowieckim klubem związał się Callum Rzonca.

W drugim w tym roku sparingu Zagłębie zremisowało z Cracovią 2:2. Ekipa z Krakowa już w 3. minucie objęła prowadzenie. Błędy sosnowiczan wykorzystał Krzysztof Piątek. Zagłębiacy wyrównali w 38. minucie. Robert Sulewski zagrał do Szymona Lewickiego i pod jego naciskiem futbolówkę do własnej bramki wpakował golkiper Adam Wilk. Kilka minut później Pasy znów objęli prowadzenie. Tym razem na listę strzelców wpisał się Miroslav Čovilo.

W drugiej połowie padła tylko jedna bramka. W 52. minucie Nuno Malheiro przeprowadził efektowny rajd prawą stroną i podał Patrykowi Mularczykowi, który dokończył akcję i umieścił bramkę w siatce rywali.

Po meczu zawodnikiem Zagłębia został Anglik Callum Rzonca. Umowa została podpisana na 2,5 roku. 21-letni pomocnik ostatnio grał w angielskim North Ferriby (szósty poziom rozgrywkowy).

– Wybrałem Zagłębie ponieważ, aktualnie jest to dla mnie najlepszy klub, w którym mogę się dalej rozwijać. Kiedy pojawiłem się na pierwszym treningu, zaobserwowałem tu ogromny profesjonalizm. Dobrze się czułem podczas zajęć. Bardzo podobało mi się podejście trenera do zawodników oraz całego treningu. Stąd moja decyzja o ofercie Zagłębia – powiedział nowy gracz Zagłębia.

Nowy nabytek Zagłębia będzie występował z numerem „10” na plecach. Co ciekawe Callum Rzonca ma polskie korzenie. – Mój dziadek był Polakiem. Mieszkał w Polsce, a potem przeprowadził się do Anglii – zdradził zawodnik.

Przypomnijmy, że dla podopiecznych Dariusza Dudka był to już drugi sparing w tym roku. Wcześniej sosnowiczanie ograli w Niecieczy Bruk-Bet Termalikę 2:1. Kolejny sparing Zagłębie rozegra 24 stycznia. Do Sosnowca przyjedzie Podbeskidzie Bielsko-Biała.

W meczu z Cracovią nie wystąpił Martin Pribula. Słowak nie trenuje jeszcze z zespołem. We wtorek trenował jeszcze indywidualnie. Do gry będzie gotowy dopiero w lutym.

Poznaliśmy także przyszłość dwóch innych graczy występujących ostatnio w klubie ze Stadionu Ludowego. Jak ustalił katowicki Sport, wypożyczony z Górnika Zabrze Bartosz Pikul wiosną reprezentować będzie barwy Stali Stalowa Wola. Z kolei Łukasz Mozler dostał zielone światło i rozpocznie testy w Zniczu Pruszków.

Zagłębie Sosnowiec – Cracovia 2:2 (1:2)

Bramki: 0:1 – Krzysztof Piątek (3.), 1:1 Wilk (38. sam.), 1:2 – Miroslav Čovilo (41.), 2:2 – Patryk Mularczyk (52.).

Zagłębie: Kudła (46. Perdijić) – Sulewski (46. Malheiro), Najemski (46. Makowski), Jędrych (46. Cichocki), Udovicić (46. Puchacz) – Wrzesiński (46. Kumor; 69. Rzonca), Rzonca (46. Nowak), Milewski (46. Kieca), Cristovao (46. Mularczyk), Banasiak (46. Nawotka) – Lewicki (46. Sanogo).

Cracovia: Wilk (46. Peskovic) – Ferraresso (46. Fink), Helik (17. Rakoczy; 46. Kajpust; 82. Kruppa), Kanach (46. Dytiatjew), Siplak (46. Pestka) – Mihalik (20. Kruppa; 46. Wdowiak), Covilo (46. Hernandez), Dimun (46. Drewniak), Culina (46. Pik; 79. Rakoczy) – Rakels (46. Zenjov), Piątek (46. Strózik).