Sosnowieccy stróże prawa zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy pobili pięć osób wypoczywających na terenie Rodzinnych Ogródków Działkowych.

Do zdarzenia doszło w piątek, 1 czerwca, około godziny 12.00. Mundurowi otrzymali zgłoszenie, według którego dwóch mężczyzn miało pobić pięcioosobową rodzinę. Po przybyciu na miejsce zastali zgłaszającą interwencję kobietę. – Kobieta wraz z mężem i córką przyszła na działkę do teściów. W pewnym momencie z sąsiedniej działki przeskoczyło dwóch mężczyzn, którzy zaczęli bić w pierwszej kolejności mężczyzn, a następnie zgłaszającą, jej teściową oraz córkę – przekazali mundurowi.

Gdy sprawcy zauważyli, że zgłaszająca dodzwoniła się do Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego, uciekli z miejsca zdarzenia. – Sprawcy wybili zęba teściowi zgłaszającej oraz zadanymi uderzeniami rozcięli wargę – dodają funkcjonariusze.

Policjanci na drugiej z działek zatrzymali jednego ze sprawców zdarzenia, a także ustalili rysopis drugiego mężczyzny i przekazali dyżurnemu. Dzięki szybkiej reakcji mundurowych wpadł po kilku minutach w rejonie pobliskich garaży, gdzie wszczął awanturę z dwoma innymi mężczyznami. Obaj mężczyźni – w wieku 28 i 31 lat – byli pod wpływem alkoholu. Za popełnione przestępstwa grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

zagłębie-info

Skomentuj przez Facebook

8 KOMENTARZE

 1. W tym bandyckim kraju ofiara się boi, a bandziory czują się bezkarne. Na działkach przecież zawsze jest pod ręką pełno różnych narzędzi. Niestety, ja w obronie swojej rodziny nie mogę chwycić np. siekiery czy motyki i W OBRONIE WŁASNEJ zdzielić parę razy napastnika po łbie, bo to MNIE potem będą ciorać po sądach. Durne prawo i zero sprawiedliwości!

  • Faktycznie „w tym bandyckim kraju”: jednak minister „w tym bandyckim kraju” przestawił propozycję………….. Dlatego po analizie śledztw w takich sprawach proponuje on przepis, który dodano by do art. 25 Kodeksu karnego, w brzmieniu: „Nie podlega karze, kto przekracza granice obrony koniecznej, odpierając zamach polegający na wdarciu się do mieszkania, lokalu, domu albo ogrodzonego terenu przylegającego do mieszkania, lokalu, domu lub odpierając zamach poprzedzony wdarciem się do tych miejsc – chyba że przekroczenie granic obrony koniecznej było rażące”.

   • Ten sam minister jest także prokuratorem generalnym a podległa mu prokuratura umorzyło śledztwo w sprawie polityka PiS, który zabił staruszka na pasach, mimo jego bezsprzecznej winy. Poprzednim razem gdy ten sam minister był ministrem i prokuratorem prokuratura umorzyła śledztwo wobec polityka PiS, który zabił bezdomnego na przystanku… To tylko wierzchołek góry lodowej. Ja bym się tak nie cieszył jego propozycjami.

   • Wiele lat temu miał miejsce głośny samosąd we Włodowie, gdzie zdesperowani ludzie zebrali kilku chłopa, wzięli to, co mieli pod ręką i w końcu dopadli zwyrodnialca, znęcającego się nad ich rodzinami i gwałcącego ich córki. Na policję liczyć nie mogli, więc sami rozwiązali sprawę. Cioranie po sądach trwało dobre parę lat, aż w końcu postanowił się nad nimi zlitować sam prezydent lub premier (nie pamiętam dokładnie). Teraz zaś oglądałem na youtube materiał z Uwagi, o gościu, który siedzi ponad 30 lat za… włamanie do czyjejś piwnicy i kradzież słoików z konfiturami. Niedawno zaś głośno było o rodzicach mordujących własne dziecko, którym wymierzono 13 i 15 lat… Czy w tym kraju ludzie odpowiedzialni za ustalanie kar się leczą?

 2. PS. Coś takiego musiałoby mieć miejsce chyba na działce sędziego, by bandziory dostały te 8 (lub nawet więcej) lat. A tak, tradycyjnie będą pewnie zawiasy na 3-4 latka z uwagi na niską szkodliwość, albo w ogóle za parę dni wypuszczą ich z aresztu, bo stwierdzą, że to przez alkohol byli niepoczytalni. Bandycki kraj. Ziobro tak zapowiadał zmiany w tym chorym systemie (nie)sprawiedliwości, tymczasem nie dzieje się nic.

 3. z jednej strony dziki kraj z drugiej jak ten kraj zaczyna brać za mordę kaste sędziowską to się łamie demokrację… przygłupom nie dogodzisz…

 4. kurde a może byście dopisali na którym rod to się stało????????????????????????????? ogródków działkowych bez liku w Sosnowsi

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here