Mimo wprowadzonych obostrzeń w swobodnym przemieszczaniu się zdarzają się niestety osoby, które je lekceważą. Jedną z nich okazał się dąbrowianin, który złamał kwarantannę i udał się do Urzędu Miejskiego, aby wyrobić nowy dowód osobisty.

W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną obowiązuje rozporządzenie ministra zdrowia, określające m.in. ograniczenia w swobodnym przemieszczaniu się. Niestety, nie wszyscy wykazują się odpowiedzialność.

Dąbrowscy policjanci zostali powiadomieni przez pracowników Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej o mężczyźnie, który w ostatnim dniu nałożonej na niego kwarantanny udał się do magistratu wyrobić dowód osobisty.

Za niestosowanie się do przepisów mężczyźnie będą grozić surowe konsekwencje karne. – Pamiętajmy, że od zdyscyplinowania społeczeństwa w tym trudnym dla wszystkich czasie, zależeć może życie i zdrowie wielu osób, a wprowadzone przepisy, mają na celu zmniejszenie ryzyka rozprzestrzenia się epidemii – apelują dąbrowscy policjanci.

Skomentuj przez Facebook

1 KOMENTARZ

  1. O kolejny dowód debilizmu wśród spoleczeństwa, tyle się mówi i przestrzeganiu zasad a jakis młotek łazi bezmyślnie po ulicy czy urzędach i naraża innych na niebezpieczeństwo

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here