21-latek chciał przepłynąć Sosinę. Mężczyzna wpadł jednak w panikę i zaczął tonąć. Uratowali go policjanci.

Przecenianie swoich umiejętności pływackich i brak zdrowego rozsądku mogło skończyć się tragicznie dla mężczyzny, który chciał przepłynąć zalew Sosina. 21-latek próbował swoich sił, jednak w pewnym momencie wpadł w panikę i zaczął tonąć. Wyczerpanego mężczyznę z wody niemal w ostatniej chwili wyciągnęli policjanci.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 9 lipca, około godz. 14.00. Patrol wodny policji zauważył na środku zalewu mężczyznę, który miał problem z utrzymaniem się na powierzchni wody i nie miał siły na dopłynięcie do brzegu.

Policjanci natychmiast ruszyli mu z pomocą. – Mężczyzna został wyciągnięty z wody na pokład łodzi, gdzie udzielono mu pomocy przedmedycznej. Jak się okazało, 21-latek chciał przepłynąć Sosinę z jednego brzegu na drugi, ale opadł z sił i zaczął się topić – przekazał nadkomisarz Tomasz Obarski z Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie.

Na brzegu okazało się, że mieszkaniec powiatu olkuskiego jest pijany. – Przeprowadzone badanie alkomatem wskazywało blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie – dodaje Tomasz Obarski.

Szybka akcja stróżów prawa uratowała mężczyźnie życie. Policja apeluje jednak o zdrowy rozsądek. Zwłaszcza nad wodą. – Ciepłe dni sprzyjają wypoczynkowi nad wodą. Często korzystamy z kąpieli, czy też sprzętu pływającego. Aby jednak ten wypoczynek był bezpieczny, musimy pamiętać, że bezpieczeństwo nasze i naszych dzieci w tych miejscach zależy w dużej mierze od nas samych. Przestrzegajmy więc podstawowych zasad, które powinny obowiązywać podczas wypoczynku nad wodą – apelują mundurowi.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here