Będzińscy stróże prawa zatrzymali 39-latka, który próbował ich przekupić petardami. Za próbę wręczenia łapówki grozi mu teraz do 8 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło 30 grudnia 2017 roku. Policjanci otrzymali wtedy informacje o pijanym sprzedawcy fajerwerków. Przybyli na miejsce funkcjonariusza zastali 39-latka, który nie przejął się ich obecnością i szybko chciał załatwić sprawę.

– W zamian za „przymknięcie oka” spakował warte ponad sto złotych petardy i zaniósł do radiowozu – przekazał Paweł Łotocki z Komendy Powiatowej Policji w Będzinie.

Zatrzymanemu 39-letniemu mieszkańcowi Będzina grozi teraz odpowiedzialność nie tylko za wykroczenie, ale również za przestępstwo korupcyjne, za co grozi nawet do 8 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zdecyduje sąd i prokurator.

zagłębie-info

Skomentuj przez Facebook

1 KOMENTARZ

  1. 8 lat za taką głupotę – próbę przekupstwa po pijaku i tyle samo za „pobicie ze skutkiem śmiertelnym” czy zabójstwo kogoś na przejściu dla pieszych rozpędzonym autem. Ten, kto wymyślał wymiary kar, powinien się leczyć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here