Kara nawet 10 lat więzienia grozi 59-letniemu mieszkańcowi powiatu zawierciańskiego, zatrzymanemu przez policjantów z będzińskiej drogówki. Pijany kierowca chciał przykupić stróżów prawa.

Policjanci z będzińskiej drogówki pełniący 24 kwietnia służbę na terenie powiatu zawierciańskiego, przystąpili do kontroli stanu trzeźwości kierowców podróżujących ulicą Bytomską w Siewierzu.

– Około południa na punkcie kontrolnym pojawiła się skoda, za kierownicą której siedział 59-letni mieszkaniec jednej z miejscowości w powiecie zawierciańskim. Od mężczyzny czuć było wyraźną woń alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało, że w ciele kierowcy znajduje się ponad promil alkoholu – przekazał Paweł Łotocki z Komendy Powiatowej Policji w Będzinie.

Mężczyzna postanowił jednak sprawę szybko załatwić na miejscu. – 59-latek wyjął z portfela 100 zł i próbował wręczyć go policjantom – dodaje Paweł Łotocki.

Zatrzymanemu mężczyźnie grozi teraz odpowiedzialność karna nie tylko za jazdę pod wpływem alkoholu, ale również za przestępstwo korupcyjne, zagrożone karą nawet 10 lat więzienia. O jego dalszym losie zdecyduje sąd i prokurator.

zagłębie-info

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here