W sobotę, 21 września, przy Kresowej 1 w Sosnowcu odbędzie się turniej charytatywny „Gramy dla Tomka”, z którego dochód zostanie przeznaczony dla walczącego z ciężką chorobą Tomasza Wiejachy.

Tomasz Wiejacha to postać doskonale znana z dużych boisk, jak również piłki halowej, w której osiągał największe sukcesy. W ostatnim czasie grał w drużynie oldbojów Zagłębia. Z tą właśnie drużyną w niedawnych mistrzostwach Polski wywalczył nawet tytuł króla strzelców. Aktualnie zmaga się on z chorobą nowotworową.

Koledzy ze Stowarzyszenia Oldbojów i Sympatyków Zagłębia postanowili pomóc swojemu koledze z drużyny i organizują turniej charytatywny. – Wszyscy zagramy, aby pomóc w walce z chorobą Tomkowi – piłkarzowi, wieloletniemu kibicowi, a obecnie oldbojowi Zagłębia Sosnowiec – zapowiadają organizatorzy.

W imprezie weźmie udział osiem zespołów. Zaproszeni zostali m.in. Rekord Bielsko-Biała, Polonia Rzeszów, Westovia Tarnów, Zagłębie Dąbrowa Górnicza, Zagłębie Sosnowiec, Drużyna Ligi Oldbojów, Drużyna Trenerów Akademii Zagłębia i CKS Czeladź.

Turniej odbędzie się 21 września na boisku ze sztuczną nawierzchnią (w miejscu balonu zimowego) przy ul. Kresowej 1. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 10.00 i potrwa do 14.00.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here