We wtorek, 16 kwietnia w sosnowieckiej Muzie odbędzie się charytatywny koncert muzyki filmowej w wykonaniu Maksyma Rzemińskiego. Zebrane środki przekazane będą na leczenie 3-letniej Nikoli.

„Muzyka filmowa, nierozerwalnie związana z obrazem, pisana na życzenie reżysera, staje się czasem osobną sferą sztuki. Piękno linii melodycznych, wysnutych z marzeń i tęsknot, przeplatanych ze sobą i nakładających się jedna na drugą, głębia struktur harmonicznych, wprowadzają niekiedy słuchacza w świat nierealny, irracjonalny, świat złudzeń, marzeń.” W ten sposób Maksym Rzemiński opisuje swe inspiracje do projektu z muzyką filmową. Styl gry Maksyma Rzemińskiego nawiązujący do chopinowskiej wirtuozerii i wrażliwości, ukazany zostanie w różnorodnych odsłonach.

Maksymilian jest pianistą, który ukończył Akademię Muzyczną w Krakowie, jest autorem wyjątkowych wykonań utworów takich kompozytorów muzyki filmowej jak jak Kilar, Morricone, Yiruma, Badalamenti, Zimmer, Williams, które będzie można usłyszeć podczas koncertu.

Gość wystąpi całkowicie charytatywnie, by wesprzeć 3-letnią Nikolę Dragan, która choruje na ostrą białaczkę limfoblastyczną. Dziewczynka obecnie poddawana jest chemioterapii, przeszła zapalenie trzustki. Dochód z biletów cegiełkę będzie przeznaczony na pokrycie kosztów jej leczenia.

Koncert odbędzie się 16 kwietnia w sali widowiskowo-koncertowej Muza. Start o godz. 18:00. Bilety (cegiełki) w cenie 30 zł dostępne są Klubokawiarni Księgarnia w Sosnowcu.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here