Po znaczących podwyżkach na przełomie 2016 i 2017 roku kierowcy obawiają się dalszych wzrostów. Czy początek roku 2018 przyniósł kolejne podwyżki, czy raczej można mówić o stabilizacji cen OC? Sprawdzamy, jak wygląda kwestia obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego.

Analizując ubezpieczenia OC i AC na Rankomat.pl, widoczna staje się stopniowa stabilizacja cen polis komunikacyjnych. Chociaż kierowcy nie mogą liczyć na obniżki wysokości składek, nie muszą obawiać się kolejnych podwyżek. Mniej więcej od połowy 2017 roku cen ubezpieczenia są dość stabilne.

Ile zapłacisz za OC w styczniu 2018?

Wysokość składki na obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne jest ściśle związana z ryzykiem ponoszonym przez towarzystwo ubezpieczeniowe. Ciężko jest jednoznacznie określić, ile zapłacisz w tym roku za polisę, ponieważ znaczenie ma m.in.:

  • wiek kierowcy,
  • data wydania prawa jazdy,
  • rocznik, marka i model pojazdu,
  • pojemność silnika samochodu,
  • miejsce zamieszkania.

Korzystając z kalkulatora internetowego, można jednak oszacować orientacyjną wysokość składki na OC samochodu.

Przykład 1. Jesteś mężczyzną. Masz 32 lata, mieszkasz w Gdańsku i chcesz ubezpieczyć Forda Fiestę(2008) z silnikiem benzynowym 1242 cm3 w wersji Ambiente, 60 KM. Prawo jazdy posiadasz od 2007 roku. Zakres cen obowiązkowego ubezpieczenia OC będzie wahać się w granicach od 1280 zł (pakiet OC+ ASS w Axa Direct) do nawet 4260 zł (pakiet OC+AC+ASS+NNW w Allianz).

Przykład 2. Jesteś kobietą. Masz 48 lat, mieszkasz w Opolu i chcesz ubezpieczyć Citroena C3 (2014) z silnikiem benzynowym 1397 cm3 w wersji Exclusive MAP. Prawo jazdy masz od 1998 roku. Wysokość składki szacowana jest w granicach od 663 zł (wyłącznie OC w Benefia) aż do 2273 zł (pakiet OC+AC+ASS w Allianz).

Jak kupić tanie ubezpieczenie OC?

Chociaż trudno będzie aktualnie uzyskać u któregokolwiek ubezpieczyciela składkę porównywalną do składki sprzed dwóch lat, warto „powalczyć” o obniżkę ceny. Jak pokazują analizy, tańsze ubezpieczenie OC na Rankomat.pl jest dostępne. Co trzeba zrobić?

Wystarczy wypełnić niezobowiązujący formularz, poświęcając na to zaledwie kilka minut. Natomiast w ciągu kilkunastu sekund otrzymasz informację zwrotną o ofertach konkretnych towarzystw ubezpieczeniowych. Warto, ponieważ możesz zaoszczędzić nawet do 55%.

Skomentuj przez Facebook

8 KOMENTARZE

  1. Nie można zapomnieć o jeszcze jednym bardzo ważnym czynniku wpływającym na cenę OC, czyli o historii ubezpieczeniowej danego kierowcy. To właśnie od ilości szkód w ostatnich latach w dużej mierze zależy ostateczna cena ubezpieczenia. W ostatnim czasie ubezpieczyciele stosują wyjątkowe duże zwyżki dla osób, które w zeszłym roku spowodowały stłuczkę: https://ubea.pl/Ile-trzeba-doplacic-do-polisy-OC-za-niedawna-stluczke%2Cartykul%2C1128/

  2. Z czystym sercem mogę powiedzieć, że najfajniejszą opcje, przynajmniej z moimi warunkami można dostać od Yanosika jak sie jeździ z głową, tylko trzeba to ładnie pomyśleć

  3. ja tez sie na opcje z yanosika zdecydowalem, bo mi najtaniej wychodzilo, warto sobie to posprawdzac, zeby wyjsc najlepiej, ale warto wlasnie te yanosikowa opcje sprawdzic

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here