Stowarzyszenie Wspierania Talentów po raz kolejny realizuje projekt dofinansowany przez Fundację mBanku. Tym razem uczniowie zagłębiowskich szkół będą mieli okazję przekonać się, że matematyka jest wszędzie i ma zastosowanie w różnych dziedzinach życia.

Dzięki Stowarzyszeniu Wspierania Talentów uczniowie zagłębiowskich szkół będą mieli okazję przekonać się, że matematyka jest wszędzie i ma zastosowanie w różnych dziedzinach życia. Otwiera drzwi do wielu atrakcyjnych zawodów, jak bankier, architekt czy konstruktor.

– Projekt w całości oparty jest na eksperymencie, który pozwala zgłębić tajniki nauki przy okazji, bez zbędnego wysiłku umysłowego bazując na ciekawości młodego człowieka – tłumaczą pomysłodawcy. – Projekt zakłada również rodzinne spotkania z grami matematycznymi. Rodzinna inicjatywa zachęcać ma do wspólnych poszukiwań sposobów uczenia się matematyki – dodają.

Organizatorzy zapraszają na spotkania 19 października i 16 listopada o godz. 13.00 do „Wolnej Przestrzeni”, al. Piłsudskiego 36c/620 w Dąbrowie Górniczej. Wstęp wolny.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here