Trzy segmenty, przeszklone ściany, nowoczesna czytelnia i miejsce spotkań dla mieszkańców – tak zmieniła się filia nr 8 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Strzemieszycach, której przebudowa właśnie dobiega końca. Inwestycja kosztowała miasto 7,5 mln zł.

W ubiegłym roku rozpoczęła się przebudowa biblioteki w Strzemieszycach. Po remoncie obiekt ma stać się lokalnym centrum kultury, którego w dzielnicy brakowało.

Cały kompleks składa się z trzech segmentów, wykonanych z wykorzystaniem nowoczesnych technologii, w pełni klimatyzowanych i przystosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wyróżnia się nowoczesną architekturą, łączącą trzy style elewacji – tradycyjnej cegły, szkła z betonem oraz cortenu.

– Obecnie trwają jeszcze roboty wykończeniowe w budynkach oraz zagospodarowujące teren wokół. Wartość całego przedsięwzięcia, które powinno zakończyć się ostatniego sierpnia tego roku, to 7,5 mln zł – mówi Lucyna Stępniewska z biura prasowego UM w Dąbrowie Górniczej.

Wykonawcą robót jest dąbrowska firma – PRB A. Piaskowski i Spółka. Warto dodać, że w pierwotnej wersji miał to być obiekt jednokondygnacyjny, ale ostatecznie zdecydowano się na dwie kondygnacje. Dodatkowo, budynek jest wyposażony w windę, która ma ułatwić dostęp do zbiorów bibliotecznych i wszystkich sal osobom niepełnosprawnym. Na pewno ciekawym uzupełnieniem funkcji tego miejsca będzie segment służący za salę wielofunkcyjną, w którym można będzie organizować pokazy filmowe czy artystyczne.

Wraz z przebudową biblioteki, zmieni się również jej otoczenie, gdzie pojawi się nowa zieleń oraz miejsca parkingowe.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here