Cenne zwycięstwo Zagłębia. W środowym meczu 31. kolejki Nice I Ligi, Zagłębie Sosnowiec pokonało w Suwałkach Wigry 3:0 i wróciło na pozycję wicelidera.

Po ubiegłotygodniowej porażce w Legnicy z Miedzią 1:2, sosnowiczanie, by liczyć się jeszcze w walce o ekstraklasę spotkanie w Suwałkach musieli wygrać. Tak też się stało. Podopieczni Dariusza Banasika pewnie ograli Wigry 3:0 i wrócili na fotel wicelidera rozgrywek.

Początek spotkania należał jednak do gospodarzy. W 16. minucie powracający po chorobie Jakub Szumski dwukrotnie uratował swój zespół przed utratą bramki. Najpierw wyczuł Omara Santanę, a chwilę później zatrzymał Damiana Kędziora.

Gracze z Sosnowca również mieli swoje okazje. Dwukrotnie ustrzelić przeciwnika próbował Konrad Budek, jednak brakowało trochę szczęścia. Te uśmiechnęło się dopiero w 21. minucie. Wtedy też gracze Zagłębia objęli prowadzenie. Gola z rzutu karnego zdobył Tomasz Nowak, który chwilę wcześniej był faulowany.

Miejscowi błyskawicznie odpowiedzieli, ale strzał Mateusza Radeckiego wyłapał golkiper sosnowiczan. W 35. minucie blisko był także Kamil Zapolnik.

Po przerwie rywale dalej atakowali, ale Zagłębiacy odpowiedzieli najlepiej jak tylko mogli. Tomasz Nowak uruchomił Martina Pribulę, a ten pewnym uderzeniem pokonał bezradnego Hieronima Zocha. Kilka minut później na 3:0 podwyższył Wojciech Łuczak i było już praktycznie po meczu. Wynik mógł być jeszcze wyższy, ale Michał Fidziukiewicz został zatrzymany przez bramkarza Wigier.

– Zagraliśmy najlepszy mecz w ten rundzie. Wszystko wyglądało tak jak powinno. W porównaniu z ostatnim meczem w Legnicy dokonaliśmy pięciu zmian. I to się sprawdziło. Wychodzę z założenia, że musi być rywalizacja w drużynie. Nie jest łatwo posadzić kapitana na ławce, ale czasami warto zaryzykować. Teraz mam ból głowy, co będzie za kilka dni, ale taki mam model pracy. Staram się, żeby wszyscy zawodnicy dostawali swoją szansę – skomentował Dariusz Banasik.

Po zwycięstwie w Suwałkach sosnowiczanie wrócili na drugie miejsce w tabeli. Piłkarze Zagłębia mają dwa punkty przewagi nad Chojniczanką Chojnice i trzy oczka nad GKS-em Katowice i Olimpią Grudziądz. Awans do Lotto Ekstraklasy zapewniła już sobie Sandecja Nowy Sącz.

– Nie ma co patrzeć na tabelę. Jeżeli będziemy wygrywać do końca, to wtedy będziemy się cieszyć. Do zdobycia pozostało jeszcze dziewięć punktów. Wszystko może się zdarzyć. Nie popadamy w hurraoptymizm. Praca i pokora – spuentował szkoleniowiec sosnowiczan.

Teraz wszystko w nogach piłkarzy ze Stadionu Ludowego. Do końca sezonu pozostały trzy kolejki. W niedzielę do Sosnowca przyjedzie Stal Mielec. Początek spotkania o godz. 20.30.

Wigry Suwałki – Zagłębie Sosnowiec 0:3 (0:1)

Bramki: 0:1 – Tomasz Nowak (21., karny), 0:2 – Martin Pribula (57.), 0:3 – Wojciech Łuczak (63.)

Wigry: Zoch – Bucholc (71. Wroński), Wichtowski, Remisz Ż, Adu Kwame – Omar Cabrera, Augustyniak (46. Kozak), Radecki, Kądzior, Gąska (60. Adamek) – Zapolnik.

Zagłębie: Szumski – Budek, Najemski, Bogusławski, Udoviczić – Milewski (87. Krzykowski), Matusiak Ż – Bartczak, Nowak, Pribula (62. Michalak) – Łuczak (71. Fidziukiewicz).