W meczu 19. kolejki ekstraligi kobiet, piłkarki Czarnych Sosnowiec zdemolowały mistrza Polski i pokonały Medyk Konin 3:0.

Pojedynek z aktualnym mistrzem Polski był już trzecią konfrontacją w tym sezonie. W rundzie jesiennej górą były zawodniczki z Konina, które wygrały 3:0. Do drugiego pojedynku doszło w lutym tego roku – w ćwierćfinale Pucharu Polski sosnowiczanki ograły rywalki 1:0 i wyeliminowały je z walki o tytuł. Złotego gola zdobyła Marta Cichosz.

Do sobotniego spotkania oba zespoły przystąpiły w bojowych nastrojach. Chciały za wszelką cenę wygrać i zrehabilitować się za nieudaną poprzednią kolejkę. Podopieczne Grzegorza Majewskiego zremisowały u siebie ze Sportową Czwórką Radom 1:1, a Medyk uległ na wyjeździe Olimpii Szczecin 2:3.

Pierwsza połowa meczu w Koninie rozczarowała. Kilkugodzinne opady deszczu w Wielkopolsce zniszczyły murawę, co przeszkadzało piłkarkom w konstruowaniu groźnych sytuacji. Tych było jak na lekarstwo.

Sytuacja zmieniła się w drugiej odsłonie. Piłkarki z Konina zaczęły atakować, ale strzały Nikol Kaletki i Patrycji Balcerzak wybroniła bramkarka przyjezdnych, Anna Szymańska.

W 67. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę, otrzymała Nicole Zając. Zagłębianki poczuły więc szansę i ruszyły do ataku. Cztery minuty później Patrycja Matla wyprowadziła swój zespół na prowadzenie.

Później siły się wyrównał, bowiem drugą żółtą kartkę otrzymała Lucia Suskova i obie drużyny grały w dziesiątkę.

W końcówce sosnowiczanki pokazały klasę i przypieczętowały swoje zwycięstwo. Najpierw celnie trafiła Marta Cichosz, a końcowy wynik spotkania na 3:0 ustaliła Patricia Hmirova.

Po porażce z Czarnymi, koninianki spadły na drugie miejsce w tabeli. Sosnowiczanki wciąż plasują się na najniższym stopniu podium.

Teraz przed ekstraligą dwutygodniowa przerwa na reprezentację. Do gry sosnowiczanki wrócą dopiero 14 kwietnia. Do stolicy Zagłębia Dąbrowskiego przyjedzie AZS PSW Biała Podlaska.

Medyk Konin – Czarni Sosnowiec 0:3 (0:0)

Bramki: 0:1 – Patrycja Matla (71.), 0:2 – Marta Cichosz (85.), 0:3 – Patricia Hmirova (89.).

Medyk: Dolan – Sikora, Stasiak, Sławczewa, Zając CZ, Sałata, Balcerzak, Chudzik, Iwanyszyn, Kaletka, Gawrońska.

Czarni: Szymańska – Zdechovanowa (46. Horvathova), Operskalska, Hałatek (83. Smidova), Fischerova, Matla, Wieczorek, Hmirova, Grad, Suskova CZ, Cichosz.