Były wokalista legendarnej grupy Genesis zagra w Muzie

0
366

Były wokalista Genesis – Ray Wilson wystąpi 11 lutego w sosnowieckiej Muzie. Muzyk zaprezentuje zarówno największe przeboje Genesis, jak i swój autorski materiał.

Mija już kilka lat, od kiedy Ray Wilson zamieszkał w Poznaniu. Grając rocznie ponad 100 koncertów na całym świecie, spokojnie mógłby się znaleźć w księdze rekordów Guinnessa. Jego koncerty akustyczne to podróż, która wiedzie przez emocje, ukazując niezwykłą zdolność artysty do prezentowania utworów w poruszający sposób.

Warto wspomnieć, że Wilson został wyróżniony przez „Classic Rock Magazine“ jako jeden z najwybitniejszych wokalistów brytyjskich, kompozytor i autor tekstów, jest szczególnie ceniony szczególnie za charyzmę sceniczną i zawsze wysoką formę koncertową. W 1996 roku Ray Wilson zastąpił Phila Collinsa w roli wokalisty zespołu Genesis. Jako frontman tej legendarnej grupy współtworzył będący na czwartym miejscu pod względem ilości sprzedanych płyt Genesis album „Calling All Stations”. Wcześniej, w 1994 roku, debiutujący zespół Stiltskin z Rayem w składzie stworzył niezapomniany utwór „Inside”, który podbił listy przebojów.

Ray Wilson - fot. Arch TZ
Ray Wilson – fot. Arch TZ

Rok 2018 to nie tylko jubileusz 50 lat od powstania jednego z najlepszych zespołów rockowych na świecie, grupy Genesis, ale także pięćdziesiąte urodziny Wilsona. Podczas nadchodzących koncertów Ray wraz ze swoim zespołem będzie wykonywał utwory zarówno sięgające do początków istnienia Genesis, poprzez późniejsze, przełomowe kompozycje grupy, aż po utwory z własnej solowej kariery.

W Sosnowcu artysta wystąpi już po raz trzeci. Wilson zagra 11 lutego, koncert rozpocznie się o godzinie 19:00. Na sosnowieckiej scenie będzie można usłyszeć przekrój twórczości Wilsona, zarówno utwory solowe, jak i klasyki grup Cut, Stiltskin czy oczywiście Genesis w akustycznej odsłonie. Pojawią się także kompozycje z ostatnich albumów– „Song for a friend”, „Makes me think of home” czy najnowszego krążka LIVE – „Time and Distance”. Warto wspomnieć, że w styczniu 2018 roku mija 20 lat od pamiętnego, pierwszego koncertu Genesis w Polsce. Z tej okazji Ray Wilson zapowiedział pojawienie się paru niespodzianek podczas koncertu w postaci utworów z tamtej trasy i albumu „Calling All Stations”.

Bilety na sosnowiecki koncert w cenie 35 zł i 45 zł dostępne online na stronie www.kiepura.pl, w kasie Muzy i Energetycznym Centrum Kultury.

Jaka powinna być skrócona nazwa metropolii?

View Results

Ładowanie ... Ładowanie ...

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here