Jacek Magiera na razie nie wróci na trenerską ławkę. Były trener Zagłębia Sosnowiec i Legii Warszawa został zastępcą dyrektora sportowego ds. rozwoju piłki młodzieżowej w PZPN.

Były opiekun Zagłębia Sosnowiec i Legii Warszawa, Jacek Magiera, został zastępcą dyrektora sportowego ds. rozwoju piłki młodzieżowej w Departamencie Szkolenia i Reprezentacji Narodowych PZPN.

– Jacek Magiera to mądry człowiek i trener, który bardzo dobrze zna się na piłce nożnej. Będzie kolejnym mocnym filarem w koncepcji rozwoju szkolenia PZPN oraz edukacji trenerów – powiedział prezes PZPN Zbigniew Boniek.

Jacek Magiera będzie odpowiadał za rozwój trzech obszarów działalności związku: nadzór nad reprezentacjami młodzieżowymi, udział w kształceniu trenerów oraz proces szkolenia. Trener będzie również koordynował pracę reprezentacji od U-17 do U-20.

Jednym z obowiązków 40-letniego trenera będzie także udział w różnych programach szkoleniowych związku oraz dołączenie do zespołu odpowiedzialnego za tworzenie materiałów szkoleniowych dla Narodowego Modelu Gry.

Przypomnijmy, że Jacek Magiera przez kilka miesięcy był trenerem Zagłębia Sosnowiec. Następnie przeszedł do Legii Warszawa. Ze stołecznym klubem zdobył mistrzostwo Polski i zagrał w Lidze Mistrzów.

Po odejściu z Sosnowca informowaliśmy już, że Jacek Magiera otrzymał wcześniej propozycję od Zbigniewa Bońka. Miał zostać trenem jednej z młodzieżowych reprezentacji. Wybrał wtedy jednak pracę w klubie ze stolicy Zagłębia Dąbrowskiego.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here