Wkrótce bulwary Czarnej Przemszy w Będzinie zmienią swoje oblicze. Chętnie uczęszczane przez mieszkańców miejsce wzbogaci się o nowe atrakcje.

Pierwszy etap prac przy bulwarach Czarnej Przemszy w Będzinie sprawił, że mieszkańcy zyskali nową przestrzeń do odpoczynku i rekreacji. Powstało tu forum miejskie z przestrzenią do biesiadowania i punktami gastronomicznymi, miejsce do wypoczynku – ławki i szezlongi, strefa rekreacyjno-sportowa z przeznaczeniem na siłownię terenową i plac zabaw dla dzieci z trampolinami ziemnymi oraz ścieżki piesze i rowerowe.

Bulwary Czarnej Przemszy - fot. Pracownia projektowa UNREAL 12
Bulwary Czarnej Przemszy – fot. Pracownia projektowa UNREAL 12

Miasto przygotowuje się do realizacji drugiego etapu zagospodarowania bulwarów, który będzie obejmował budowę zatoki teatralnej ze sceną i widownią plenerową na skarpie rzeki, przystani wodnej z pomostem pływającym, kładek dla pieszych i parkingu.

– Jesteśmy w trakcie postępowania przetargowego na wyłonienie wykonawcy drugiego etapu zagospodarowania bulwarów Czarnej Przemszy w Będzinie. Rozstrzygnięcie postępowania planowane jest na maj. Wykonawca będzie miał pięć miesięcy na wykonanie prac. Zakończenie inwestycji planowane jest na ten rok – mówi Kinga Wesołowska-Bodzek, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Będzinie.

Kolejny etap rewitalizacji będzińskich bulwarów obejmuje budowę zatoki teatralnej po prawej stronie Przemszy oraz budowę dwóch widowni plenerowych na lewobrzeżnej skarpie. Ponadto powstanie przystań wodna z pomostem pływającym, kładki piesze oraz parking z toaletą. Planowane są również prace związane z nasadzeniami zieleni wysokiej i niskiej oraz montaż elementów małej architektury. Niewątpliwą atrakcją, która doda uroku temu miejscu będzie kaskada wodna zlokalizowana przy jednej z kładek.

Skomentuj przez Facebook

4 KOMENTARZE

  1. No i wszystko fajnie pięknie, tylko jak się robi coś takiego to trzeba zapewnić tam dojazd. Ja już czytam, że będzie budowany parking. Tyle się mówi o ograniczaniu ruchu samochodów, a tutaj wyleją asfalt i zbudują parking. Tymczasem ścieżki rowerowe wzdłuż Czarnej Przemszy do Dąbrowy i Sosnowca gdzie są? Może ludzie chcieliby tam dojechać rowerem, na rolkach, wrotkach, hulajnodze, deskorolce, albo po prostu dojść pieszo, a nie samochodem?

  2. Przepraszam, gdzie są te nowe ławki po przebudowie bulwarów??? Betonowe klocki bezpośrednio przy rzece, praktycznie niedostępne dla starszych osób i rodzin z dziećmi z powodu stromych schodów. A przy górnych alejkach postawiono raptem 4 leżaki, a zwykłych ławek brak!!! Plac zabaw przylegający do ruchliwej drogi bez żadnego ogrodzenia z ziemnym (czasem błotnym) klepiskiem jest również wyjątkowo zaprojektowany. Ręce opadają widząc jak za nasze pieniądze wykonywane są różne inwestycje. Głupota i dziadostwo!

  3. Rzeczywistość nijak się ma do projektu! Gdzie trawka, gdzie murek wzdłuż rzeki, gdzie piękna kostka? ?? Urządzenia siłowni chybotliwe, nieergonomiczne, urządzenia dla dzieci rozpadają się! Okropne tuje posadzone w przypadkowych miejscach, większość zieleni i ławki zlikwidowano! Zgadzam się z JK – straszne dziadostwo i pieniądze wyrzucone w błoto (dosłownie)!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here