Będzin ogłosił drugi przetarg na zagospodarowanie bulwarów Czarnej Przemszy. Pierwszy unieważniono, bo do przetargu nie stanęła żadna firma.

Wkrótce bulwary Czarnej Przemszy zmienią swoje oblicze. Koncepcja zmiany wizerunku i kompleksowej przebudowy powstała w Warsztacie Architektury Unreal 12 Rafał Lipiński.

W pierwszym etapie powstanie forum miejskie z przestrzenią do biesiadowania i punktami gastronomicznymi, miejsca do wypoczynku – ławki i szezlongi, strefa rekreacyjno-sportowa z przeznaczeniem na siłownię terenową i plac zabaw dla dzieci z trampolinami ziemnymi, ścieżki piesze i rowerowe, pojawi się nowa zieleń i oświetlenie.

Bulwary Czarnej Przemszy - fot. Pracownia projektowa UNREAL 12
Bulwary Czarnej Przemszy – fot. Pracownia projektowa UNREAL 12

Kolejny etap będzie obejmował budowę zatoki teatralnej ze sceną i widownią plenerową na skarpie rzeki, przystani wodnej z pomostem pływającym, kładek dla pieszych i parkingu.

– Opracowywana i przedstawiona mieszkańcom inwestycja w formie koncepcji, musiała zostać uzgodniona i dostosowana na etapie projektowania do przepisów prawa i wytycznych Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej. Jednak nie zmieniło to w sposób zasadniczy przyjętych założeń, a miasto Będzin nie zrezygnowało z żadnego z elementów projektu rewitalizacji bulwarów – podkreśla Łukasz Komoniewski, prezydent Będzina.

Pierwszy etap inwestycji planowany jest jeszcze w tym roku.

Skomentuj przez Facebook

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here