Bukmacherzy STS wskazują Arkadiusza Chęcińskiego jako zdecydowanego faworyta na prezydenta Sosnowca w wyborach samorządowych 2018.

Analitycy STS wskazują na zwycięstwo ubiegającego się o reelekcję prezydenta Arkadiusza Chęcińskiego (kurs 1,05). – Za 100 zł postawione na kandydata Koalicji Obywatelskiej wygrana może wynieść ok. 92,40 zł – przekazała Agnieszka Fabich, młodszy specjalista PR w firmie STS.

Za mniej prawdopodobne bukmacherzy STS uznali zwycięstwo Tomasza Niedzieli (SLD Lewica Razem) i Grażyny Welon (Prawo i Sprawiedliwość). Ich kurs wynosi odpowiednio 6,0 i 20,0.

Oznacza to, że każde obstawione na Tomasza Niedzielę 100 zł – w przypadku objęcia przez niego fotela prezydenta Sosnowca – przyniesie wygraną 528 zł. Gdyby włodarzem miasta została Grażyna Welon, to przy takiej samej stawce zdobyć można aż 1760 zł.

Kto chce zostać prezydentem Sosnowca?

Kandydaci na urząd prezydenta Sosnowca - fot. Arch. TZ
Kandydaci na urząd prezydenta Sosnowca – fot. Arch. TZ

Przypomnijmy, że oprócz wspomnianej trójki o urząd prezydenta stolicy Zagłębia Dąbrowskiego ubiega się jeszcze trzech innych kandydatów. Są to: posłanka Barbara Chrobak (Komitet Wyborczy Wyborców Kukiz’15), Aleksander Kalański (Komitet Wyborczy Sosnowiec Moje Miasto) oraz radny Karol Winiarski (Komitet Wyborczy Sosnowiczanie z Karolem Winiarskim).

Pierwsza tura wyborów samorządowych odbędzie się w niedzielę 21 października, a druga dwa tygodnie później (4 listopada).

Kto ma największe szanse zostać prezydentem Sosnowca?

 • Arkadiusz Chęciński (56%, 1 687 Votes)
 • Tomasz Niedziela (17%, 515 Votes)
 • Grażyna Welon (13%, 387 Votes)
 • Karol Winiarski (8%, 230 Votes)
 • Barbara Chrobak (6%, 174 Votes)
 • Aleksander Kalański (1%, 40 Votes)

Total Voters: 3 033

Ładowanie ... Ładowanie ...

Skomentuj przez Facebook

6 KOMENTARZE

 1. wygra, nie ma alternatywy, mam tylko nadzieję, że brudu i smrodu nie będzie po 8 latach! plus taki, że ruszyło, fakt że wiele w tym zasług poprzedników bo wiele inwestycji ciągnięto od lat 90 (zasypywanie piaskowni) co przynosi efekty dopiero dzisiaj. Minusów też sporo, od 20 lat niezagospodarowane tereny po kopalni w Klimontowie i obecnie brak informacji co z Kazimierzem! W Kazimierz należy czym prędzej zainwestować póki działa tam infrastruktura transportowa (bus, tramwaj i pociąg). Śmierć tej dzielnicy oznacza likwidację tramwaju 27 i odcięcie wszystkiego na wschód od S1 od cywilizacji. 835 bardzo dobry pomysł czekamy na więcej. Trzeba jeszcze coś zrobić Pogoń-Piaski bo tam tragedia, tutaj bardziej Czeladź musi się ogarnąć bo nie ma jak dojechać w okolice strefy ul. Handlowej (M1), ale SC ma dużą siłe przebicia i może się uda. Miasto SC, DG i BD muszą pomyśleć o nowym autobusie 8XX kierunek Chorzów by można dojechać bez przesiadek w rejon biur koło Silesii i kierunku S86+A4+ francuska/ceglaną, tego brakuje, dużo ludzi musi jechać autem bo tam nie ma jak dojechać. Jeżdżą Tyskie busy 1 i 4 a od nas nic. Dobry PR, trochę postawił się tym głupim żartom z Sosnowca, i za to dostał mój głos, bo reszta bo miękkie kluchy. Co do smogu, Juliusz, wiem że ciężka dzielnika i ciężki temat, nie wszytko poszło idealnie, ludzie też oporni, ale ruszyło. Mamy ciepłownie Kazimierz (40% wolnych mocy po likwidacji KWK Kazimierz), Juliusz (nowa ciepłownia zaorana stara jakoś daje radę może czas wziąć kasę z Unii i wybudować piece gazowe i spalać gaz ziemny i gaz z wysypiska?) Niwka. Pełno bloków z piecami a obok ciepłownie. Tutaj jest pole do popisu! Potem czas na domki bo oni palą czym chcą! Żłobki i przedszkola, lata temu były zawsze osobno i daleko od szkół, obecnie chyba przepisy się zmieniły i mogą być w budynkach gdzie są schody. Zainwestować i porobić przy podstawówkach. Jest tam wszytko, kuchnia, toalety, nauczyciele, place zabaw, ogrodzony teren, centra osiedli. Sukces będzie wtedy kiedy będzie więcej miejsc niż dzieciaków! Co do radnych, guzik mnie obchodzi z jakiej partii jesteście, macie dbać o to miasto i o tych ludzi! Dogadać się i do roboty!

 2. Co do stadionu w Parku na Środuli: nie stać nas. Fajnie by było mieć stadion piłkarski jak w Tychach, halę i lodowisko jak w Krakowie, ale nie jesteśmy miastem wojewódzkim. Stadion to ruina a odzyskane po nim miejsce super można zaadaptować na rozbudowę parku Stawiki, lodowisko to ruina i na siłę wciśnięte w ten park, cudownie by było zrobić wokół zamku ogrody i powiększyć strefę zieleni w parku Sieleckim, hala już też ma swoje lata. Wiadomo trzeba przenieść z zachodu na środek część ale kasa jest ogromna. Czy zrobić popelinę już czy zaczekać. Tychy chcą pozbyć się GKS Tychy w piłkę bo to kilka mln zł kasy w błoto. Zagłębie nie ma sponsora jak Legia i tak poleci. Wydaje mi się że warto zacząć od lodowiska i przenieść je na Środulę. Potem, zobaczy się. Te 150 mln plus koszty utrzymania rok w roku można zainwestować w coś innego. Co do burzenia starych kamienic, niech ci co krzyczą za ich remontem niech sobie je kupią wyremontują i tam mieszkają.

 3. Są alternatywy, nawet 5, bo tylu jest innych kandydatów :).
  Zawsze może przejechać po pijaku na pasach niepełnosprawną zakonnicę w ciąży( parafrazując klasyka 😉 )
  Co prawda osobiście liczyłem na jakieś walenie się obuchem po głowach kandydatów – czyt. walka na argumenty.

 4. porażka: w Poznaniu też wybierano w nieskończoność Grobelnego z takiej samej motywacji, bredził na podobnym poziomie, miał podobne aspiracje, kilka kadencji mieszkańcy spali, aż obudzili się z zajebistymi długami i idiotycznymi inwestycjami… „szybki” tramwaj, stadion, rondo budowane dłużej niż trwała II wojna Światowa…

  znajome?
  jasne: sprawdzone metody by naszą kasę w ich ręce: przetargi to raj dla urzędasów i znajomych firm!

  śpijcie dalej, a braknie w mieście donic i rozwalonych dróg przez „remonty” na cokolwiek

 5. Dopiero dziś zauważyłem że ten news o rankingu bukmacherów z Wyborczej tutaj powtórzono. – więc coś napiszę.
  W zasadzie jest mi obojętnie czy ten tak nachalnie przepychany kandydat wygra, on już od początku kadencji, lepiej odizolował się od mieszkańców niż jego poprzednik po kilku latach – otoczył się szczelnym murem wiernych gorliwych zaufanych… i właśnie na tym może się w wyborach przejechać bo chyba nie zauważył że jego dworzanie prowadzą SWOJĄ politykę w mieście… na JEGO konto.
  Nie lekceważyłbym też eseldowców, coraz lepiej mówią o ich kandydacie a w szczególności duże szanse ma lokalny pis… oni chyba szykują się na ostatnie dni przed wyborami i nie wiadomo co wywleką…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here