Budowa skateparku, tor rowerowy, a także remonty alejek i budowa zatok parkingowych – to tylko niektóre z projektów zgłoszonych w ramach tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego w Czeladzi.

Poznaliśmy pełną listę projektów zgłoszonych przez mieszkańców do tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego w Czeladzi. W tym roku. – W tym roku mieszkańcy zaproponowali zadania z zakresu sportu i rekreacji, poprawy stanu infrastruktury ciągów pieszych i bezpieczeństwa, ale także kultury i podtrzymywania tradycji – mówiła nam przed tygodniem Anna Tatarek z Urzędu Miasta w Czeladzi.

Budżet obywatelski w Sosnowcu: Poznaliśmy wyniki głosowania

Przypomnijmy, że w tegorocznej edycji czeladzkiego budżetu obywatelskiego wpłynęło 17 projektów, ale rozpatrywanych było tylko 16 (jeden wniosek wpłynął po terminie – przyp. red.). Powołany przez burmistrza Zbigniewa Szaleńca zespół pozytywnie zaopiniował sześć propozycji.

– Realizacja pozostałych propozycji nie jest możliwa, ponieważ wskazane przez autorów zadania są już zaplanowane do realizacji, tereny na których miałyby zostać zrealizowane nie należą do miasta lub ich własność nie jest jednoznaczna – wyjaśniają urzędnicy.

I tak mieszkańcy Czeladzi będą mogli głosować m.in. na budowę skateparku w Parku Prochownia, budowę zatok parkingowych przy ul. Asfaltowej czy rewitalizację parku przy ul. Betonowej.

Na te projekty będą głosować czeladzianie:

  • Budowa Skateparku dla Czeladzi (Park Prochownia) – koszt: 512 910 zł,
  • Budowa zatok parkingowych przy ul. Asfaltowej – koszt: 42 000 zł,
  • Podróże nie tylko po literaturze (Miejska Biblioteka Publiczna) – koszt: 20 000 zł,
  • Remont alejek i stworzenie stref integracji społecznych mieszkańców w Parku Alfred – koszt: 510 000 zł,
  • Rewitalizacja Parku przy ul. Betonowej – koszt: 165 000 zł,
  • Tor rowerowy dla każdego Pumptrack Czeladź – koszt: 200 000 zł.

Głosowanie ruszy 13 listopada i trwać będzie do 21 listopada. Podobnie, jak w ubiegłym roku, swoje głosy będzie można oddać tradycyjnie oraz przez internet. Urzędnicy znieśli też strefy konsultacyjne – każdy mieszkaniec Czeladzi będzie więc mógł wybrać dowolny projekt. Do rozdysponowanie jest ponad 526 tys. złotych.

Budżet obywatelski w Sosnowcu. Poznaliśmy wyniki głosowania

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here