Jeszcze tylko przez kilka dni mieszkańcy Będzina mogą zgłaszać swoje pomysły i współdecydować o tym, na co zostanie wydanych milion złotych z budżetu miasta w 2019 roku.

Mieszkańcy Będzina po raz pierwszy mają szansę na realizację własnych projektów, które zmienią ich najbliższe otoczenie, m.in. od lat nieremontowanych chodników, doposażenie placów zabaw, czy upiększenie skwerów. Na realizację wybranych projektów, miasto przeznaczy milion złotych. Zgłaszane projekty nie mogą jednak przekraczać 15 procent wszystkich środków przeznaczonych na ten cel.

Propozycje zadań można składać jeszcze tylko przez kilka dni, czyli do 30 maja na załączonym formularzu w Urzędzie Miejskim w Będzinie, drogą pocztową, lub mailowo na adres budzetobywatelski@um.bedzin.pl.

Każdy wniosek musi zyskać poparcie minimum 30 osób. Należy do niego dołączyć plany i szkice, kalkulacje kosztów realizacji i rocznego utrzymania oraz inne materiały (np. wizualizacje).

Te z wniosków, które spełnią wymagania formalne i merytoryczne zostaną poddane pod głosowanie, które odbędzie się w październiku. Do głosowania uprawnieni będą wszyscy będzinianie i to oni zdecydują o realizacji wybranych projektów.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here