Władze Dąbrowy Górniczej chcą sprzedać budynek po dawnej szkole muzycznej, który mieści się przy ul. Wojska Polskiego. Cena wywoławcza to 3,8 mln zł. Miasto planuje także pozbyć się budynku po Zespole Szkół Specjalnych nr 6 przy ul. Konopnickiej.

Pierwszym z obiektów przeznaczonych do sprzedaży jest budynek po byłym Zespole Szkół Muzycznych przy ul. Wojska Polskiego 52. Przetarg zaplanowany jest na 27 października, a wartość budynku razem z działką oszacowana została na kwotę 3,8 mln zł, w tym cena gruntu: 1.023.200,00 zł, cena budynków i budowli: 2.780.200,00 zł. Nieruchomość ma powierzchnię 3032 m2. Przetarg odbędzie się w urzędzie miasta o godz. 10:00.

Nieruchomość zabudowana jest budynkiem szkoły z salą gimnastyczną o pow. 2.495,38 m2 i kubaturze 12.350 m3, wolnostojącym w stanie do remontu. Część frontowa budynku została wzniesiona w latach 20. ubiegłego stulecia, z czterema kondygnacjami nadziemnymi, jedną podziemną i poddaszem a także dodatkowo strychem w szczycie dachu. Część budynku z salą gimnastyczną dobudowana później – dwukondygnacyjna, niepodpiwniczona i budynkiem garażowym, który składa się z dwóch garaży, murowanym w złym stanie technicznym o pow. 29 m2 i kubaturze 108 m3.

Nieruchomość stanowi działkę w kształcie prostokąta, ogrodzoną, porośniętą pojedynczymi drzewami, teren jest częściowo utwardzony nawierzchnią asfaltową i płytami chodnikowymi – nawierzchnie te znajdują się w złym stanie technicznym.

Ponadto na działce znajduje się boisko wielofunkcyjne z oświetleniem w bardzo złym stanie technicznym. Granice działki są granicami ewidencyjnymi. Nieruchomość jest uzbrojona w podstawowe urządzenia infrastruktury technicznej, czyli sieci: wodociągową, energii elektrycznej, ciepłowniczą, teletechniczną i kanalizacyjną. Dysponentom poszczególnych sieci przysługiwać będzie prawo nieodpłatnego i nieograniczonego dostępu do tych sieci w razie wystąpienia awarii lub prowadzenia prac remontowych. W pobliżu nieruchomości znajduje się sieć gazowa.

Budynek znajduje się w gminnej ewidencji zabytków miasta, a cała nieruchomość wolna jest od obciążeń i nie jest przedmiotem żadnych zobowiązań.

Dodatkowe informacje dotyczące nieruchomości i warunków przetargu można uzyskać w Wydziale Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej.
Drugim obiektem, który miasto planuje sprzedać jest budynek po Zespole Szkół Specjalnych nr 6 przy ul. Konopnickiej. Obecnie trwają przygotowania do ogłoszenia przetargu.

Obydwa budynki przekazane zostały do Miejskiego Zarządu Budynków Mieszkalnych, objęte są monitoringiem miejskim i na bieżąco doglądane są przez pracowników MZBM oraz straż miejską.

fot. Dariusz Nowak

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here